telergram_carpet.png
  • buy-carpet-kashanfarsh.jpg
  • kashan-carpet.jpg
  • kashanfarsh.net-carpetkashan.jpg
محبوبترین مطالب
جدیدترین مطالب
پیشنهاد ما

تاریخچه فرش کاشان

فرش ماشینی کاشان

در این بخش مقاله ای با عنوان فرش كاشان برای كاربران گرامی تنظیم شده كه به پیشینه ی فرش كاشان میپردازد .شهر كاشان یكی از كهن ترین شهر های ایران به شمار میرود كه این نشانه ی سابقه ایست كه كاشان در زمینه تولید فرش كاشان دارد . شهر فرش كاشان از قدیم توانسته جایگاه بالایی را در تولید فرش ماشینی كاشان به خود اختصاص دهد. اوج شكوفایی شهر كاشان در زمینه ی تولید فرش كاشان در زمان صفوییه به بیشترین حد خود رسید به صورتی كه پادشاهان صفوی به هنر بافندگی فرش كاشان بسیار علاقمند و توجه نشان دادند. در دوران حكومتی شاه اسماعیل ،شاه طهماسب كانون های هنری فرش از جمله تبریز ، همدان ، شوشتر ،هرات ، كاشان وجود داشته و در زمان شاه طهماسب فرش كاشان بافتش به اوج خود رسید . در دوران شاه عباس با تاسیس كارگاه های فرش بافی در اصفهان و كاشان هنر فرش بافی به اوج خود رسید و به سطح یك هنر ملی ارتقا یافت .

در زمان شاه عباس بافت فرش هایی از طلا و ابریشم در كاشان موجود بود به طور خلاصه و كلی در بیشتر نقاط كاشان مردم مشغول بافت فرش دستبافت كاشان هستند از جمله : فرش كاشان، جوشقان نیاسر ،قمصر و آران و بیدگل را میتوان نام برد. از بزرگانی كه در گذشته در زمینه بافت فرش كاشان ، فعالیت داشتند میتوان به استاد میرزا نصرالله و استاد افسری اشاره كرد و از بزرگان هنر فرش كاشان استادان : كریم پور ،اصفهانیان ، تقدیسی و استادان دیگر را می توان نام برد كه تمامی این بزرگواران هم اكنون نیز در زمینه بافت فرش كاشان فعالیت و همچنین هم اكنون نیز داخل بازار فرش كاشان مشغول فعالیت هستند . فرش كاشان از لحاظ طرح و نقشه شباهت زیادی به طرح و نقشه های اصفهان دارد. در قدیم در طرح های فرش داخل ترنج و حاشیه و لچك ها از نقوش پرنده و مرغ به اندازه زیاد استفاده میكردند و اکنون از طرح هایی كه در فرش كاشان میتوان به آن اشاره كرد طرح گل های شاه عباسی زیبا و بی نظیر فرش كاشان  اشاره كرد. در فرش كاشان دررنگ های به كار رفته رنگ های بسیار زنده و با كنتراست بالا هست از جمله :رنگ های لاكی ، سبز ، انواع خاكی ، پوست پیازی ، گلی و ... میتوان اشاره كرد به طور كلی میتوان بوم و زمینه ی لاكی را مخصوص كاشان دانست و طرح محتشم با زمینه لاكی كه یكی از بافت های فرش دست بافت كاشان است اشاره كرد. امروزه به دلیل بازاری و سراری شدن فرش كاشان ، از رنگ های بوم و زمینه ملایم تری استفاده میشود . در كاشان علاوه بر بافت فرش دست بافت ، فرش كاشان  توسط ماشین های بافت فرش نیز در جایگاه بالایی قرار گرفته است. فرش ماشینی كاشان گونه ای مصنوعی از فرش است كه بر خلاف فرش دست بافت توسط ماشین آلات صنعتی پیشرفته بافت و تولید و به علت سرعت بالای بافت و قیمت مناسب و ارزان بودن مواد اولیه نسبت به فرش دستبافت قیمت مناسب تری را دارا هستند .تاریخ فرش ماشینی در ایران نشان دهنده ی این است که تولید فرش ماشینی تقریبا به 40 سال پیش باز میگردد در اوایل دهه 50 نخستین فرش ماشینی تولید داخل كشور ایران در كارخانجات مخمل و ابریشم كاشان توسط ماشین های بافت مخمل و با الیاف مصنوعی براق و پرز و خاب نسبتا كوتاه و وزن سبك بافت شد و در بازار های  فروش روانه شد . فرش ماشینی از استقبال زیادی  بین مردم برخوردار شد  در این راستا گروه صنعتی بهشهر (خاندان لاجوردی ) كه از كارخانه داران و سرمایه گذاران نیک نام كشور هستند تصمیم به تاسیس شركت تولید فرش ماشینی كاشان به نام شركت صنایع كاشان (فرش راوند )نمودند كه فعالیت خود را در راستای تولید مواد اولیه و ملزومات برای تولید فرش ماشینی كاشان و در نتیجه تولید خود فرش ماشینیشروع کردند. اولین تولید فرش كاشان این گروه صنعتی در سال1353 بود و به بازار ارائه شد كه تدریجا كارخانجات دیگری نیز در جهت تولید فرش ماشینی كاشان با نام های مختلف شكل گرفت. ماشین الات آن زمان دستگاه های تكسیما ، وندویل و از این قبیل دستگاه های قدیم و مربوط به دهه 50 بوده است.
در زمینه تولید فرش كاشان ،به خصوص در زمینه صنعتی تولید فرش كاشان تحول و پیشرفتی اساسی در سال 1365 آغاز و این مسیر تحول سبب پیدایش بیش از 600 واحد تولیدی بزرگ و كوچک از فرش كاشان شكل گرفت كه در حال حاضر تمامی این واحد های تولیدی مشغول رقابت و ارائه بهترین فرش های ماشینی هستند . در این بابت میتوان به شركت فرش كاشان یا کالا فرش اشاره كرد كه توانسته در عرصه رقابت پیشرفت چشم گیری داشته و همواره جلب رضایت مشتریان گرامی را در پی داشته باشد و همواره نیز به امید خداوند بتواند خدمت گذار تمامی هم وطنان گرامی به بهترین شكل باشد و رضایتمندی هر چه بیشتر مشتریان  و هم وطنان گرامی را جلب كند .


"شركت صنایع کارخانجات فرش كاشان"

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال رایگان فرش کاشان و ضمانت 10 ساله فرش و پرداخت در محل فرش و همچنین فروش عیدانه فرش کاشان و تخفیفی انواع فرش ماشینی کاشان درجه یک ليست قيمت فرش ماشيني که در کالا فرش هست تشکيل شده از قيمت فرش ماشيني فرش هاي فرش کاشان ، فرش مشهد ، فرش تهران ، فرش قيطران با اين وجود شما مي توانيد يک خريد فرش داشته باشيد از طرح فرش و طرح فرش جديد که ميتوان از بين فرش طرح 700 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، فرش هاي طرح هفتصد شانه 8رنگ ، هفتصد شانه 8 رنگ ، هفتصد شانه هاي 10 رنگ يا اينکه هزار شانه هاي 14 رنگ را که بسيار پرفروش هستند انتخاب کنيد و همگی فرش کاشان هستند که در کالا فرش و شهر فرش عرضه مي شوند. در بازار فرش که يک خريد اينترنتي فرش را به سادگي محيا مي سازد. انواع فرش ماشینی شهر فرش با قیمت خرید و قیمت تولید فرش از فرش کاشان به هموطنان ارائه می شود. در این فروشگاه فرش همه ی فرش ها 100 درصد اکریلیک بوده و از تولید فرش کاشان تا فروش فرش مستقیم انجام می گردد. ابعاد فرش ماشینی ابعاد : 6 متری ، 9 متری و 12 متری هست که با قیمت فرش ارزان و تخفیفی ارسال می شود و فرش کناره و قالیچه نیز موجود است. معروفترین و بهترین فرش کاشان 700 شانه تراکم 2550 و 1000 شانه تراکم 3000 هست که با دستگاه های HCP ، HCI و شونهر Schonherr تولید و بافته می شوند. برخی از کارخانه قالی کاشان : فرش خاطره کاشان، یلدای کویر ، قیطران ،شاهرخ ، اسپادانا ، سورنا ، پاتریس و قیمت فرش 6 متری و قیمت فرش 9 متری و قیمت فرش 12 متری و فرش سرمه ای در فروشگاه فرش کالافرش موجود میباشد و قیمت فرش ماشینی مشهد و فرش ماشینی کاشان را از ما بخواهید نمایندگی اصلی سایت فرش کاشان و فروش فرش کاشان و قیمت فرش کاشان سایت کالافرش می باشد تولید فرش ماشینی درجه یک و صنایع فرش کاشان که برترین تولید کننده فرش ماشینی ایران هست وظیفه ماست فرش ماشینی و فرش کاشان تولید فرش ماشینی 700 شانه و فرش ماشینی 1000 شانه و فرش ماشینی 1200 شانه و فرش تخفیفی و فرش ارزان و خرید فرش توسط شما عزیزان به راحتی صورت میگیرد بهترین فرش و فرش زیبا و فرش خوب فقط در کارخانه فرش کاشان تولید فرش می شود فرش ایران و فرش ماشینی مستقیم از کارخانه به دست خریدار میرسد و واسطه ای وجود ندارد بزرگ ترین فروشگاه فروش فرش ایران در خدمت شما عزیزان هست