فرش کاشان

عوامل موثر بر قیمت فرش

carpet-kashan-price.jpg

در این مقاله سعی داریم که قیمت فرش و عواملی که روی آن تاثیر می گذارند را بیان نماییم . به طور کلی باید بیان نمود که عوامل اصلی که بر قیمت قالی تاثیر می گذارند جنس نخ ، سایز ، تعداد شانه ، تعداد تراکم و همچنین تعداد رنگ های بکار رفته در آن می باشد . البته نوع ماشین بافت نیز تاثیر گذار می باشد . که ما در ادامه عوامل اصلی تاثیر گذار بر روی قیمت فرش را بیان می نماییم .

 

1- قیمت فرش ماشینی و تاثیر آن روی قیمت

فرشها دارای سایز و یا اندازه های مختلفی می باشند اما اندازه های استاندارد آن ها عبارتند از 12 متری ، 9 متری و 6 متری . همان طور که مشخص می باشد هر چه اندازه یک فرش بیشتر باشد به طبع دارای قیمت بالا تری نیز می باشد . که می توان از بین اندازه های گفته شده به ترتیب قیمت بیشتر به کمتر این گونه بیان داشت ابتدا فرش شفارشی بعد 12 متری دارای قیمت بالا تری است و می توان قیمت 6 متری را بر حسب 12 متری تعیین نمود که می شود نصف قیمت 12 متری اما این موضوع برای 9 متری صدق نمی کند قیمت آن حدودی بین 6 متری و 12 متری می باشد .

و همان گونه که بیان شد بعد از 12 متری 9متری و سپس 6 متری قرار می گیرد . برای بافت 9 متری پنجاه سانتی متر برزند در کنار آن بافت می شود . و علت آن این است که برای بافت یک 9 متری به وسیله ی دستگاه بافنده یک 3 متر بافته می شود و بعد در عرض آن 5.2 متر بافته خواهد شد که برای داشتن یک 9 متری به یک نیم متر دیگر نیاز می باشد که با بافت برزند کنار آن این موضوع حل می شود .

 

2- تاثیر جنس نخ بر روی قیمت فرش

برای بافت فرش ماشینی نخ های مختلفی وجود دارد . که از محبوبترین آن ها می توان به نخ پلی استر ، آکریلیک هیت ست ، نخ آکریلیک و همچنین نخ bcf  اشاره نمود . جنس و نوع نخ تاثیر مستقیمی بر روی قیمت دارد . با کیقیت ترین نخی که در فرش ماشینی مورد استفاده است نخ آکرلیک هیت ست می باشد که این نخ بدلیل داشتن کیفیت بالا دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر نخ های می باشد . 

 

3- تاثیر شانه فرش بر روی قیمت

فرشها دارای انواع مختلفی از شانه می باشند که عبارتند از 1200 شانه ، 1000 شانه ، 700 شانه و 500 شانه که همانگونه که می دانید هر چه تعداد شانه ها بالاتر باشد قیمت فرش نیز بالا تر می رود . البته تعداد شانه های بالا در زیبایی قالی تاثیر بسزایی می گذارد و موجب زیباتر و ظریف تر شدن آن می شود . اصلی ترین تاثیر در کیفیت فرش جنس بکار رفته در آن می باشد و اگر می خواهید که فرشی با دوام بالایی داشته باشید باید جنس آن را در نظر بگیرید اما اگر بدنبال زیبایی بیشتر هستید باید تراکم آن را در نظر بگیرید که همانطور که گفتیم هر چه تراکم بالا تر باشد زیبایی نیز بیشتر می شود . معمولا فرشهای با تراکم بالا دارای جنس های با کیفیت و مناسب نیز می باشند .


4- تاثیر تعداد رنگ در لیست قیمت فرش

از دیگر عواملی که در قیمت تاثیر گذار می باشد تعداد رنگ بکار رفته در آن ها است . تعداد رنگ های که معمولا در فرش ماشینی عرضه می شوند شامل 8 ، 10 و 12 رنگ می باشد که هر چه تعداد رنگ های بکار رفته بالا تر باش علاوه بر زیبایی باعث افزایش قیمت نیز می گردد . از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار در قیمت فرش ماشینی می توان مواردی از قبیل تعادل در عرضه و تقاضا ، جنس مورد نظر پسند بازار فروش باشد ، ابعاد قالی، سلیقه و به روز بودن طرح ها ، طرح و نوع طراحی فرش ، نوع چله ، سلیقه و به روز بودن ، طرح ها محل بافت و منطقه بافت شده ، تناسب پالت رنگها ، اصالت و ظریف بودن قالی ، رجشمار قالی و کیفیت مواد به کار رفته را نام برد . البته به دلیل هویت فرهنگی و هنری فرش و از این جهت که یک کار هنری برجسته می باشد , نمی توان به هیچ عنوان برای آن  قیمت و ارزش مشخص و ثابتی تعیین نمود زیرا یک هنری می باشد که ارزش گذاری آن بی نهایت است .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
جدید ترین مدل فرش پذیرایی
چگونه فرش را با رنگ مبل ست کنیم ؟
عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی
خرید فرش های گل برجسته
خرید مستقیم فرش از کارخانه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا