فرش کاشان

مراحل تولید فرش ماشینی

carpet-product-process.jpg

فرآيند توليد فرش ماشيني مشمول توضیحات  مقابل است : ابتدا نخ ها به صورت الياف خام و يا دسته رشته هاي دراز به کارخانه برده مي شوند . الياف خام که معمولا 18سانتي متر می باشند اصولا پيچيده نشده و رشته رشته می باشند که بايد تغيير پیدا کنند. اين رشته ها داخل يک بطری قيف مانند ريخته مي شوند. سپس روغن کاری مي شوند و یک ماشين حلاجي آن ها را به شکل طناب هاي دراز و سستي مي ريسد که آنان را فيتيله  مي نامند . بعد از آن فيتيله ها فشرده، کشيده شده و سپس به نخ هاي یکسانی بدل مي شوند و سپس به دور قرقره ها تابانده مي شوند .
الياف خام یک لايه اي هستند و رشته هاي دسته اي دراز بعد از آن به يکديگر بافته مي شوند تا به شکل تارهاي کلفت متناسب براي بافت تبدیل شوند. بعد از آن نخ ها به طریق بخار حجيم مي شوند و سپس، آن ها را تا 132-138 درجه سانتيگراد گرما مي دهند . اين گرما سبب مي شود تا نخ شکل پيچيده خودش را حفظ کند. پس از سرد کردن، اين نخ ها را دور لوله هاي خاصی مي پيچند و سپس به دستگاه بافندگي منتقل مي کنند .

+ بیشتر بدانید : پروسه تولید فرش ماشینی چیست

 

1- قدم دوم ، رنگ کردن نخ ها

نخ ها به دلیل بافت فرش ابتدا با متد هاي خاصي رنگ مي شوند . در اين متد ها 227-455 کیلو الياف را در خمره هاي زیر فشار هوا قرار می دهند که رنگ گفته شده در آن ها پخش مي شود و يا این که در طریق ديگري الياف يا کلاف هاي نخ را مداوم و پیاپی از حوضچه ها يا خمره هاي رنگ رد مي کنند تا کاملا به رنگ مورد نظر آن ها در بیاید. يک طریقه ی ديگر رنگ کردن نخ ها اين است که نخ ها را مدل مي دهند و بعد رنگ داغ زیر فشار وارد اشکال نخ می کنند تا نخ ها رنگ آميزي شوند .

همینطور در طریقه ی ديگري، نخ را از طريق غلتک هاي چاپ رنگ پرس مي زنند، در صورتی که طریقه ی ديگري هم نخ ها را به شکلي مي بافد و بعد قبل از باز کردن نخ ها با رنگ ها مخلوط مي شوند . نخ ها با هر صورتی دیگر که رنگرزي شوند در مرحله بعد زیر بخار قرار مي گيرند و بعد شسته و خشک مي شوند .

 

2- قدم سوم ، بافت فرش ماشيني

در پشت ماشين بافندگي فرش ماشيني قرقره اي وجود دارد که نخ ها داخل آن جای مي گیرند و سپس به وسیله ی يک عدد لوله نايلوني که به سوزن بافندگي اتصال پیدا مي کند تغذيه مي شود . سوزن در داخل زمينه داخل مي شود و بدین گونه نخ را داخل يک حلقه مي کند. ژرفای فرو رفتن سوزن در دل زمينه به وسیله ی حسگر هاي نوري که با برق کار مي کنند کنترل مي شود . و به همين ترتیب ارتفاع حلقه هم مي تواند کنترل شود.يک قلاب يا گيره، گره را متناوباً میگیرد و آن را رها مي کند و سوزن به سمت مخالف حرکت مي کند .


 زمينه پشتي به جلو حرکت می کند و سوزن دوباره آن را تکرار مي کند.  به همین ترتیب جهت برش زدن نخ ها، يک گيره در طرف ديگر وجود دارد که به يک عدد تيغه مجهز می باشد و مثل يک قیچی کار مي کند و گره ها را مي برد . اين عمليات بافندگي توسط چندين هزار سوزن انجام مي پذیرد و در هر دقيقه چندين هزار رديف تولید مي شود . بدین صورت يک ماشين بافندگي قادر است روزانه چند صد متر مربع فرش ماشيني ببافد.

 

3- قدم چهارم ، رنگ آميزي فرش ماشيني آماده شده

اين متد رنگ آميزي در حالی انجام مي شود که در گام قبل نخ ها رنگرزي نشده باشند که آن را رنگ آميزي يکپارچه فرش گويند. در اين قدم چندين تخته استاندارد فرش به هم وصل مي شوند بعد از آن تخته طويل فرش ماشيني داخل حوضچه گذاشته می شود . بعد حوضچه را مملو از آب مي کنند و سپس آن را حرارت داده و مواد شيميايي را درون آب آن حل مي کنند . بعد اين ترکيب را با افزايش دادن گرما می جوشانند و به مدت زمان 4 ساعت آن را مي جوشانند .


در يکي ديگر از طریقه هاي رنگ آميزي يکپارچه فرش چندين رديف مختلف فرش ماشيني به هم دیگر وصل مي شوند تا این که يک تخته rhgdدراز را شامل شوند . سپس اين تخته  ماشيني دراز در قسمت تحتانی لوله هايي قرار مي گيرد تا رنگ ها را روي آن بریزند . بعد از رنگ آميزي فرش ماشيني، قالی را تحت فشار شدید بخار آب قرار مي دهند تا این که رنگ آن ثابت گردد ، در قسمت بعد رنگ اضافي آن را مي شویند. در قدم بعدی فرش خشک می شود و به مدل لوله در مي آيد .


روش بافت فرش ماشيني چاپي:
به دلیل ايجاد فرش ماشيني چاپي با نقش هاي متنوع، فرش سفيد را از قسمت تحتانی صفحاتي گذر مي دهند که در آن صفحات سوراخ ها و درز هايي به صورت طرح ها و نقش های مورد نظر قرار دارد . رنگ هاي خواسته شده از طريق شکاف هاي صفحه به جلو پاشيده مي شوند . در مرحله بعدی فرش 91 سانتي متر به جلو رانده مي شود و در زير صفحه ديگري قرار داده می شود که رنگ هاي ديگر و الگوهاي متفاوتي در خود دارد. در اين طریقه فرش ماشيني خام حتی تا هشت بار رنگ آميزي مي شود.

 

4- قدم پنجم ، پايان فرش بافي

پايين فرشهاي رنگ آميزي شده در اول کار به هم بافته مي شوند تا این که به شکل يک نوار دراز در بیایند. اين نوارهای دراز در مرحله ی بعد در قسمت تحتانی يک دستگاه جای مي گيرد
که يک مايه لاستيکي پوشش دهنده را در کف قالی پخش مي کند . اين دستگاه همزمان فرش را هم لوله مي کند. به صورت همزمان، يک سطح ثانويه محکم هم با لاستيک پوشانیده مي شود . هر جفت اين ها به شکل يک جفت رول ، لوله مي شوند، تا این که به صورت يک ساندويچ در بیایند و يکديگر را بپوشانند .

سپس فرش ماشيني را درون يک کوره قرار مي دهند تا لاستيک سفت شود . در مرحله بعد فرشِ ماشيني آماده، تحت فشار بخار آب قرار مي گيرد . بعد آن را برس می کشند و هوا مي دهند . در آخر يک ماشين آن را به حرکت در مي آورد تا پرزهاي اضافي آن که بالاي سطح آن است حذف کند. سپس قالیرا با درازای 37 متر لوله مي کنند، بعد از آن به وسیله ی پلاستيک محکمي بسته بندي می کنند و به انبار کارخانه فرش ماشيني يا يک نمایشگاه انتقال مي دهند.

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
موارد مهم برای انتخاب فرش ماشینی شرکت
لکه بری اولیه از فرش
چه رنگ فرشی فضا را بزرگتر نشان می دهد
انواع فرش گل برجسته
عواملی که به پایداری صنعت فرش کمک میکند
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا