فرش کاشان

فرش آکریلیک

acrylic-carpet-kahan.jpg

به احتمال زیاد برای تهیه ی فرش ماشینی راهی نمایشگاه ها و فروشگاه ها شده اید و در آن جا با اصطلاح هیت ست روبه رو می شوید ، یا اینکه قصد کرده اید که فرش ماشینی بخرید و با تحقیق و مشورت نتیجه گرفته اید که فرش اکریلیک هیت ست شده را خریداری نمایید . اما به صورت کلی نمی دانید فرش اکریلیک چیست و اصطلاح هیت ست فقط یک نام می باشد و یا مدل فرش است ، یا جزو مزیت های آن می باشد ؟


نخ اکریلیک چه نخی است؟
در این قسمت اطلاعات تخصصی درباره نخ اکریلیک به شما خواهیم داد و در بخش بعدی فرش آکریلیک را بررسی می کنیم .
الیاف اکریلیک الیاف مصنوعی هستند که با مواد نفتی تهیه می شوند . این نوع از الیاف را با پلیمری که نامش پلی اکریلو نیتریل است و میانگین مولکولی حدود 1900 مونومر دارد ساخته می شود .
این نوع الیاف سبک است و حالتی شبیه به نخ پشمی که  طبیعی است دارد . الیاف اکریلیک گرم می باشد و برای بافت فرش بسیار مناسب است .
اگر الیاف اکریلیک را بر روی پایه کوتاه و اصلی دستگاه بریسند ، دارای خاصیتی شبیه  به پنبه می شود . نخ های اکریلیک را به چند روش می توان تولید کرد ، 1-روشی که به صورت رنگدانه یا رنگی است تولید می کنند 2-روشی که به کتان شسته نشده ،اکرو یا زرد آهویی . 3-در غیر این صورت به صورت رنگ نشده و سفید خام و طبیعی تولید می شود .
از الیاف آکریلیک در تولید پارچه های تزیینی ، جوراب، روسری، دستکش، چادر  و ژاکت استفاده می شود . اکریلیک دارای خصوصیات بسیار عالی می باشد و همچنین قیمت مناسب تری نسبت به الیاف طبیعی داراد .
اکریلیک دارای رنگ پذیری بسیار خوبی است ، دارای قابلیت شست و شو است و به صورت کلی ضد حساسیت می باشد.
اکریلیک ها نسبت به بید و مواد شیمیای و روغن و تابش نور خورشید و چربی مقاوم است . ویژگی که ممکن است باعث شود که خریدارن نارضایتی از این محصول داشته باشند ، پرزدار بودن این نوع از الیاف است و زمانی که آن را به صورت فرش یا پارچه در می آورند ، باعث ایجاد مشکل می شود .


فرش اکریلیک یا پلی استر
از بهترین فرش های ماشینی موجود در بازار فرش های ازجنس اکریلیک است . که علت آن این است که ، دارای ویژگی هایی است که سایر فرش ها ی که از سایر نخ ها در آن ها استفاده شده است دارای این ویژگی ها نیستند و همچنین این نوع از فرش ها معایبی  که سایر فرش ها در دراز مدت به آن ها دچار می شوند را ندارند .
برای شناخت یک فرش 100 درصد اکریلیک ، باید به چند نکته دقت کنید تا بتوانید آن ها را تشخیص بدهید .
•    فرش های اکریلیک فرشی های هستند که نسبت به دیگر فرش ها از طول عمر بیشتری برخوردار بوده و همچنین دوام بالایی دارند .
•    از نظر آبرفتگی ، که در اثر استفاده زیاد و با توجه به مدت زمانی که مورد استفاده قرار گرفته است به وجود می آید بسیار ناچیز می باشد . تغییری که در طول آن بر اثر پاخوردن ممکن است ایجاد شود بسیار کم است . این در صورتی می باشد که در سایر فرش ها این مقدار دارای میزان قابل توجهی است و به چشم می آید . به طوری که بعد از گذشت مدت زمانی شاهد  کوتاه شدن قد و یا کج شدن فرش خواهید بود .
•    فرش هایی که از جنس اکریلیک هستند ، زمان شست و شو  تغییر نمی کنند و همچنین در برایر نور آفتاب ، مقاوم هستند و تغییری در رنگ آن رخ نمی دهد . این در صورتی می باشد که در فرش های که بی کیفیت هستند مانند بی سی اف، شاهد رنگ پریدگی ، سفت شدن و تخته شدن نخ خاب فرش خواهید بود .
•    از نظر گرما فرش های اکریلیک دارای مقاومت بالایی می باشند به صورتی که اگر در برابر گرمای مستقیم قرار داده شوند می توانند آن را به مدت 5 دقیقه تحمل کنند برای مثال می توانند حرارت یک اتوی داغ را بدون تغییر رنگ و سوختگی تحمل کنند . اما اگر این عمل را بر روی سایر فرش های غیر اکرلیک انجام دهید باعث سوختگی ، فرو رفتگی و یا حتی سوراخ شدن فرش می شود .
•    با گذشت مدت زمان دچار خوردگی و سایش نمی شود . اما فرش های پلی استر با گذشت زمان دچار مشکل می شوند .
•    از نظر زیبایی باید ذکر کرد که این نوع از فرش ها قابل مقایسه با دیگر فرش ها نیستند . ولی مانند سایر فرش ها دارای مشکلاتی نیز می باشد که پرزدادن نخ خاب یکی از این مشکلات است . برای این مشکل نیز از فناوری هیت ست استفاده کرده اند .
 
تشخیص فرش اکریلیک از فرش های غیر اکریلیک
فرش های که در بازار موجود است به صورت کلی از جنس پلی پروپلین ، بی سی اف ، اکریلیک هیت ست ، پلی استر و اکریلیک است . از بین تمامی قالی هایی که در بزار فرش موجود است ،  شبیه ترین قالی به فرش دستباف بافت پشم ، فرش اکریلیک  می باشد . برای افرادی که داری تخصص نمی باشند تشخیص این نوع فرش از پلی پروپلین و سایر فرش ها که در بازار موجود است سخت می باشد که در ادامه به تفاوت های فرش های آکرلیک و سایر فرش ها باهم اشاره می کنیم :
1- فرش های اکریلیک نسبت به فرش های پلی استر لطیف تر و نرم تر است و همچنین روشن تر می باشد .
2- زمانی که روی فرش های اکریلیک دست بکشید و آن ها را لمس کنید ، می توانید نخ خاب فرش را که زیر دستتان به صورت دانه دانه رد می شود بدون آن که  نخ های خاب سفت یا به هم چسبیده باشند احساس کنید .
3- فرش ماشینی اکریلیک بدون بو هستند ، به این منظور که زمانی که فرش های اکریلیک را بو می کنید نباید دارای بوی مواد نفتی و مواد پلاستیکی باشند .
4- هنگام دست کشیدن بر روی فرش های اکریلیک باید دستتان روی آن سر بخورد و نباید به فرش بچسبد .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
عواملی که به پایداری صنعت فرش کمک میکند
شیوه بافت فرش ماشینی
بهترین رنگ فرش برای دکوراسیون کدام است ؟
خرید فرش ماشینی کاشان
فرش مناسب دکوراسیون شرقی
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا