فرش کاشان

تفاوت فرش ایرانی و فرش ترک

should-we-buy-turkish-carpet-or-iranian-carpet.jpg

فرش ماشینی ایرانی یا فرش ماشینی ترک
فرش ایرانی از هنرهای اصیل ایران است که از ارزش بالایی برخوردار بوده و بسیار مورد توجه قرار دارد. فرش ایرانی تنها کفپوشی می باشد که بر اثر پاخور شدن و شست شو، زیبایی و کیفیت خود را از دست نمی دهد و بر ارزش آن افزوده می گردد. امروزه گرانی این کالای ایرانی باعث شده تا فرش ماشینی ایرانی به وجود آید. فرش های ماشینی ایرانی در حال رقابت با فرش دستباف ایرانی هستند و توانسته اند گوی رقابت را از رقیب خود بربایند.

فرش ماشینی ایرانی یک فرش بافته شده با نخ و الیاف درجه یک مصنوعی است که برای پوشش سطح زمین به کار می رود. فرش های ماشینی ایرانی در انواع مختلف فرش ماشینی سنتی و فرش ماشینی فانتزی و مدرن تولید می شوند و بسته به تعداد شانه و تراکم در دسته های: فرش ماشینی 700 شانه تراکم 2550، قالی 700 شانه تراکم 3000، فرش ماشینی 1000 شانه تراکم 3000، فرش ماشینی 1200 شانه تراکم 3600، فرش ماشینی 1500 شانه تراکم 4500 و فرش های گل برجسته 1000 شانه و 1200 شانه قرار می گیرند .

خصوصیات فرش ماشینی ترک
قالی های ماشینی ترک از جدیدترین قالی های بازار هستند که به دلیل طراحی خاص و رنگبندی لایت، مورد توجه بسیاری از خریداران می باشند. مهمترین فرق فرش ماشینی ایرانی با فرش ماشینی ترکی در طرح، نقشه، رنگبندی و قیمت فرش است.
فرش ماشینی ترک در نوع برجستگی ها و طرح و رنگ با فرش ایرانی متفاوت است و بیشتر برای دکوراسیون های مدرن و کلاسیک با طیف رنگی روشن به کار می رود. قالی های ماشینی ترک رنگبندی های بسیار ملایم و شاد دارند و در بستر آن ها از هشت پالت رنگ اصلی استفاده شده است. رنگ زمینه قالی های ماشینی ترک اغلب در سه رنگ کرم، شیری و نسکافه ای روشن است و گل های برجسته در آن ها بسیار دیده می شود. این قالی های ماشینی مدرن وزن کمی دارند و نگهداری از آن ها بسیار راحت است. رنگ روشن فرش ماشینی ترک چرک تاب است و هیچ گونه لکه و آلودگی به خود جذب نمی کند .
قالی های ماشینی ترک با طیف رنگی روشن مناسب خانه ای کوچک و آپارتمان های امروزی هستند و هماهنگی خاصی با دکوراسیون های مدرن و لوکس دارد. نقشه های فرش ترک ماشینی بیشتر گردان و گل و برگ طبیعی بوده و باعث نمای بیشتر در تکمیل دکوراسیون می شود .
الیاف به کار رفته در قالی ماشینی ترک درجه یک از الیاف چند لای اکریلیک می باشد. این محصولات با نخ خاب صد در صد اکریلیک هیت ست شده و نخ تار و پود ویژگی های چون ضد حساسیت، بدون پرز، عدم تغییر رنگ, عدم فرسایش در طولانی مدت، دوام و کیفیت بالا و طول عمر زیاد و ... هستند. پاخوردگی زیاد باعث باز شدن گره های قالی ترک نمی شود و از این قالی ها می توان در مکان های شلوغ خانه نیز استفاده کرد. ارتفاع نخ خاب قالی ترک ماشینی بین 11 تا 15 میلی متر است و به همین خاطر فرش ترک بسیار نرم و لطیف می باشد.
قالی ترک با شانه های مختلفی مانند قالی ترک 700 شانه تراکم 2100 تا 2550،  قالی ترک 1200 شانه تراکم 3600 و فرش ترک 500 شانه تراکم 1200 بافته می شوند.
البته نمونه ممتاز فرش ترک به صورت گل برجسته بافته می شود و بیشتر برای فرش اتاق پذیرایی کاربردی است. در این نوع قالی ماشینی ترک از نخ تاپس به همراه بامبو استفاده شده و فرش ضد باکتری و ضد میکروب می باشد.
افزایش شانه در این فرش های ماشینی سبب افزیش ظزافت آن ها می شود و فرش را ریز بافت تر و نازکتر می کند. قالی ترک پانصد شانه مرغوب تر ازقالی ترک هفتصد شانه شانه می باشد زیرا هر چه شانه و تراکم کمتر باشد فشردگی فرش ترک کمتر است و با توجه به خاب بلند، فرش نرمتر و لطیف تر خواهد بود.
قالی های ماشینی ترک در ابعاد استاندارد و غیر استاندارد قابلیت بافت دارند و از آن ها می توان برای مفروش کردن هر مکانی استفاده نمود. این قالی های ماشینی مدرن در انواع اشکال هندسی تولید شوند و محدودیتی بابت سایز و طرح ندارند .

خصوصیات فرش ماشینی ایرانی
فرش های ماشینی ایرانی برخلاف قالی های ترک با طرح های شلوغ و قدیمی بافته می شوند و طیف رنگی بالغ بر دوازده رنگ نیز دارند. طرح های فرش ماشینی ایرانی دارای رنگ آمیزی و طراوتی خاص می باشد و نقوش به کار رفته در آن ها برگرفته از طرح قالی دستباف ایرانی می باشد.
در قالی های ایرانی از طرحهای اسلیمی استفاده می شود ولی این در حالی می باشد که در قالی ترک به هیچ عنوان طرح اسلیمی به کار نمی رود و طرح فرش بیشتر مدرن است. در فرش های ایرانی بر عکس قالی ترک از لچک و ترنج استفاده می شود و به این علت فرش مناسب دکوراسیون های سنتی است .

فرش های ماشینی ایرانی نیز همانند فرش ترک با الیاف درجه یک اکریلیک به عنوان نخ خاب و نخ پنبه اصل به عنوان تار و پود بافته می شود. البته در قالی ماشینی ایرانی از الیاف دیگری مانند نخ پلی استر و بی سی اف نیر استفاده می شود و این فرش ها نیز بدون پرزدهی هستند و هیچ حساسیت و آلرژی برای افراد ایجاد نمی کنند.
قالی های اکریلیک ایرانی توانایی بافت با تعداد شانه و تراکم بالا را دارند و در برابر شست شو هیچ گونه تغییر رنگ و سایز ندارند و مقاومت بسیار زیادی در مقابله با حرارت های غیر مستقیم از خود نشان می دهند.
 قالی تمام اکریلیک ایرانی در مقابل عوامل محیطی مثل روغن، مواد شیمیایی و نور خورشید بسیار مقاوم‌تراز فرش ماشینی ترک است. این قالی های ماشینی اکریلیک هیت ست شده در مقایسه با فرش ترک پرتراکم تر به نظر می رسند و طرح و نقوش آن ها بهتر نمایان اس .

قیمت فرش ماشینی ترک در مقایسه با فرش ماشینی سنتی ایرانی بیشتر است ولی این قیمت از فرش های چون فرش ایرانی 1500 شانه کمتر می باشد.

برچسب :
,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش با قیمت ارزان
شیوه های بافت فرش ایرانی
کنترل کیفیت نخ مورد استفاده در فرش
خرید فرش تخفیفی
فرش ماشینی 700 شانه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا