فرش کاشان

تاریخچه فرش ماشینی

about-history-carpet.jpg

در این مقاله می خواهیم به شما توضیحاتی درباره تاریخچه فرش ماشینی به صورت جالب و دانستنی که در انتخاب فرش دانستن آن مهم است ارائه دهیم که می توانید آن را مطالعه و مشاهده کنید و از آن برای بالا بردن اطلاعات عمومی خود استفاده کنید . شاید از خودتان بپرسید که چرا این مطالب مهم است و ما نیز جواب می دهیم که برای اینکه باید برای خرید فرش ماشینی بدانید که تاریخچه آن کجاست و کجا بیشترین تجربه را در این زمینه دارا است .  چون هرچه که در یک محصول تجربه بیشتری وجود داشته باشد آن محصول بهتر و پخته تر خواهد بود و در نتیجه با انواع متد های روز دنیا تطابق خواهد داشت . قیمت فرش ماشینی بیانگر این است که حدود نیم دهه این صنعت در ایران دارای فعالیت است و قدمتی در حدود 40 الی 50 سال دارد .

 

1- مقدمه ای درباره فرش ماشینی

قدیمی ترین فرش ماشینی ایران مربوط به شهرستان کاشان است . حدود سال های 1350 در شهر کاشان اولین آن تولید شد ، که می توان گفت اولین مورد تولید شده به روش ماشینی در خاورمیانه بود . کاشان به علت این که قلب تپنده صنعت نساجی کشور محسوب می شد دارای کارخانه های ریسندگی و بافندگی زیادی بود و به نوعی در صنعت نساجی حرف اول را در ایران می زد . این موضوع مقدماتی را برای بافت اولین فرش ماشینی ایران در خود شهرستان کاشان فراهم شد . اولین دستگاهی که وظیفه داشت برای اولین بار قالی ماشینی تولید کند دستگاه فرانسوی به نام ژاکارد بود که توسط شخصی فرانسوی به نام ماری ژاکارد بافته شده است . ویژگی اولین قالی ماشینی ایران این بود که سبک ، دارای پرز کوتاه ، بافته شده از الیاف مصنوعی و کیفیت متوسط بافته شده بود . این موضوع باعث شد تا تمدن و صنعت به قالیبافی نفوذ کند و بافت آن را به روش نوین انجام دهد . دیگر ویژگی اولین فرش ماشینی کاشان این بود که با سرعت بالا تولید شد . همانطور که می دانید برای بافت قالی دستبافت زمان زیادی صرف می شود و ممکن است حدود یک ماه و یا بیشتر نیز طول بکشد . این موضوع کمی طول کشید تا برای مردم جا بیافتد به همین دلیل نیازمند زمان بود تا به تولید انبوه برسد . در همین هنگام تاجران از بلژیک فرش های ماشینی وارد کردند که دارای کیفیت مناسب بود .  این موضوع باعث شد تا خرید برای مردم جا بیفتد . مزیتی که نسبت به قالی دستبافت داشت این بود که هم با سرعت بالا تولید می شد و هم اینکه دارای قیمت ارزانتری بود چون در کارخانه ها با الیاف مصنوعی تولید می شد و به تولید انبوه نیز می رسید . سرمایه گذاری بیشتر روی این صنعت باعث شد کاشان به عنوان قطب تولید قالی ماشینی جهان و یا بهتر بگوییم پایتخت فرش ماشینی جهان نام بگیرد .

 

1-1- طرح های اولین فرش ماشینی

در ادامه باید گفت که نوع جدید قالی هایی که وارد بازار شده بود با قالی دستبافت متفاوت بود . اما به مرور زمان و افزایش تراکم توانست طرح های مختلف فرش دستباف گونه ( شامل فرش 1000 شانه در فروشگاه ) را روی خود ببیند .  یعنی طرح های اولیه که روی اینگونه فرش ها پیاده می شدند بسیار ابتدایی و ساده بودند . اما امروزه توانسته اند با دستگاه های بافنده خارجی و مدرن قالی هایی با تعداد شانه 700 ، 1000 و 1200 تولید می کنند . این گونه قالی ها به دستبافت گونه نیز معروف هستند چون هرچه دارای تراکم و تعداد  شانه بیشتری باشند دارای ریز بافتی بیشتر خواهد شد و طرح های ریز قالی دستبافت راحت تر روی ان پیاده می شود .

 

1-2- الیاف به کاررفته در نوع ماشینی فرش

الیافی که در این نوع قالی ها به کار می رود با فرش ماشینی بسیار متفاوت است چون قالی دستبافت از الیاف طبیعی مثل ابریشم استفاده می کند ، اما نوع به کار رفته در نخ خاب قالی ماشینی از نوع هیت ست و نخ ترک ( که البته دارای کیفتی بالا نیز می باشند ) هستند .

 

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تهیه اسامی کهن و قدیمی انواع فرش به همراه معنی
نحوه پاک کردن رنگ فرش ماشینی
درجه بندی فرش ماشینی
عواملی که به پایداری صنعت فرش کمک میکند
سه سوال مهم درمورد خرید فرش
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا