فرش کاشان

تمیز کردن فرش ماشینی

how-clean-carpet.jpg

یکی از وسایلی که توسط همه خانواده های شسته می شود ، فرش ماشینی است . فرشهای قدیمی ماشینی را باید با دقت شست و نمیتوان به روش های معمول آن را تمیز کرد . در این مقاله سعی درایم روش های را برای شما بازگو کنیم تا بتوانید به صورت اصولی قالی منزلتان را تمیز کنید و نحوه تمیز کردن فرش ماشینی به صورت کامل با نکات ضروری گفته شده بیاموزید.

 

1- روش ساده پاک کردن فرش قدیمی

ساده ترین روش برای تمیز کردن فرشهای قدیمی استفاده از جارو برقی است . ابتدا به وسیله جارو گرد و غبار را از بین الیاف خارج کنید . بعد از آن اگر در قالی هنوز لک بود می توانیید با استفاده از شامپو قسمت های لک را پاک کنید . فقط دقت کنید که شامپو قوی برای استفاده نکند زیرا ممکن است به آن صدمه بزند . اگر قالی شما توسط مایعات آلوده شد باید در اسرع وقت با مقداری آب و پارچه ای تمیز اقدام به تمیز کردن آن کنید . لک های قدیمی پاک کردنشان سخت خواهد بود و ممکن برای همیشه اثر خود را باقی بگذارند . برای مثال اگر موم شمع روی قالی شما چکه کرد ابتدا با یک قطعه یخ شمع را منجمد کنید سپس با وسیله ای مانند قاشق ، بقایای موم شمع را جمع کنید .

 

2- تمیز کردن لکه فرش ماشینی

اگر قالی شما توسط مایعاتی همچون شکلات ، قهوه یا چایی آلوده شد با استفاده یک اسفنج نرم و مایع تمیزکننده روی لکه بکشید تا به خوبی پاک شود و دفعات تکرار را برای مایعات غلیظ تر بیشتر کنید تا اثرات آن پاک شود . دقت داشته باشید که مایعات شیرین و چسبان می توانید به شدت به فرش صدمه بزند پس بعد از ریخته شدن مایعات چسبناک آن را به سرعت پاک کنید تا به عمق آن نفوذ نکند . مایعات چسبناک مانند شربت به دلیل وجود ذرات شکر در ان ، به ریشه های فرش صدمه می زند و در صورتی که ان را به موقع پاک نکند باعث پوسیدگی ریشه می شود . تا قبل از خشک شدن قطرات چسبنده آن را آب رقیق کنید و سپس با پارچه ای خسک ان را پاک کنید . در صورتی که لک های قدیمی و کهنه روش فرشتان دارید ، بهتر است که ان را با قالیشویی تمیز کنید .

 

3- فرش در معرض آفتاب

اگر در خانه فضای کافی برای شستشوی ندارید بهتر است قالی منزلتان را به شرکت معتبر بسپارید تا آن ها فرشتان تمیز کنند و برای شما ارسال کنند . بعضی از خانواده ها عادت دارند با استفاده از جارو دستی منزلشان را تمیز کنند . زیرا چیله هایی جارو دستی ممکن است صدمات جدی به فرش شما و ریشه های آن بزند و بعد از مدتی دچار فرسودگی شود . در صورتی قالی منزلتان در معرض نور خورشید است سعی کنید ان را جا به جا کنید تا در برابر خورشید نباشد . اگر امکان جا به جای نبود بهتر است روی آن یک روفرشی پهن کنید تا از نور خورشید محافظت کند . معمولا فرش های ماشینی بعد از مدتی رنگ و شادابی خود را از دست می دهد . اگر فرش منزلتان قسمتی از آن  زیر درب است ممکن است بعد از مدتی دچار سایش شود و گره های آن باز شود . باز و بسته شدن های مکرر در باعث صدمه دیدن آن می شود . بهتر است درب منزلتان را طوری نصب کنید که به فرش زیر آن صدمه نزند . بهتر است بعد از مدتی فرشتان را جا به جا کنید تا تمامی قالی به صورت یکسان پاخور شود .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
چه رنگ فرشی فضا را بزرگتر نشان می دهد
فرش 700 شانه طرح هالیدی
معرفی برترین دستگاه های تولید کننده فرش ماشینی
نحوه پاک کردن رنگ فرش ماشینی
لیست کارخانه فرش کاشان
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا