فرش کاشان

تفاوت گلیم فرش با فرش فریز

kilim-carpet-compare-carpet-freeze.jpg

حدود پنجاه سال پیش اتفاق مهمی در کاشان افتاد که آینده اقتصادی ایران و کاشان را تحت تاثیر قرار داد . آن اتفاق ، ظهور صنعت قالیبافی ماشینی در ایران بود . در ایران و به خصوصو تبریز و کاشان قالی دستبافت به وفور بافته می شود و برای تامین نیاز های مردم ، اکثرا هر خانه یک دار قالی برای قالیبافی داشت . امروزه نیز در ایران اکثرا منازل دارای فرش ماشینی هستند و می توانند از آن برای استراحت و زیبایی استفاده کنند که از جمله این قالی ها فرش فریز و گلیم فرش می باشد . در حدود سال های 1350 دستگاهی به نام ژاکارد به منطقه کاشان وارد شد . کاشان به علت فعال بودن در صنعت نساجی کشور پتانسیل تبدیل شدن به قطب قالی کشور را داشت به همین دلیل این دستگاه به این منطقه وارد شد . از این دستگاه برای بافت اولین فرش ماشینی ایران استفاده شد . دستگاهی که فردی به همین نام در فرانسه برای استفاده در بافتن پارچه و منسوجات اختراع کرده بود . در ابتدا مردم شناختی از این نوع قالی ها نداشتند اما به لطف واردات قالی های ماشینی بلژیکی و تبلیغات این صنعت در ایران و جهان جای خود را باز کرد . امروزه به لطف پیشرفت روز افزون تکنولوژی پنج نوع قالی ماشینی در بازار موجود است که در ادامه می خواهیم به معرفی و مقایسه دونوع از آنها که مقایسه گلیم فرش با فرش فریز می باشد به صورت کامل و نکاتی که در این باره برای خرید باید بدانید بپردازیم که شما می توانید در ادامه همراه ما باشید.

 

1- تفاوت گلیم فرش با فرش فریز

گلیم فرش و فرش فریز دو نوع از قالی های ماشینی هستند که نویسنده تفاوت آنها را برای شما آماده کرده است تا بتوانید بخوانید و استفاده مناسبی برای خرید خود داشته باشید . فرش فریز جزیی از فرش های فانتزی و مدرن است که ازالیاف پلی استر بافته می شود و دارای مقاومت بالا نیز می باشد . اگر چه قالیهای فریز دارای سطح نرمی هستند اما در عین حال با دوام وقدرتمند هستند و می توان دوام آنها رابیشتر از دوام گلیم فرشها بیان کرد . گلیم ها نیز به علت داشتن پرزهای کوتاه دارای سطح خشن و صاف هستند .

 

1-1- گلیم فرش زیباتر است یا فرش فریز

استفاده گلیم بیشتر به خاطر زیبایی و اصالت است تا دوام و راحتی . به همین دلیل گلیم فرش های ماشینی را در مکانهایی که نیاز به رسمی بودن دارند مثل اتاق های پذیرایی ، هال و محل ملاقات استفاده می کنند تا هم زیبا باشد و هم به محیط رسمیت ببخشد . اما فریز به علت این که در رده های فانتزی و مدرن قرار می گیرد می تواند در اتاق خواب ها و اتاق کودکان که بیشتر جنبه های فانتزی و یا کودکانه دارند استفاده شود . نرمی و راحتی این نوع قالی ها میتواند برای استراحت نیز به کار گرفته شود . هم چنین نخ های فریز بلند تر و در هم تنیده تر از فرش ماشینی گلیم هستند و برای راحتی و استراحت می توان از آن استفاده برد .

 

1-2- بررسی پا خور بودن فرش فریز و گلیم فرش

در اینجای بحث جا دارد که به بررسی پاخوری و ردپا در این دو نوع فرش ماشینی بپردازیم . از آنجا که فرهای فریز دارای نخ های بلند تر و پرزهای بیشتری هستند بنا بر این هنگام راه رفتن روی ان جای پا می ماند و به ردپا تبدیل می شود . اما در گلیم فرش به خاطر ضخامت بسیار کم ، کمتر جای پا می ماند و به همین دلیل سایه خوری و پاخوری کمتری دارد .

 

1-3- محافظت از فرش فریز و گلیم فرش

توصیه شده است که با کفش و دمپایی به هیچ عنوانروی انواع فرش فریز راهنروید چرا که به علت داشتن پرزها و نخ های بلند ، به سرعت میکروب ها و کثیفی های کفش را به خود جذب می کند و بافت فرش آسیب می زند . برای فرش گلیم این مورد را باید رعایت کرد اما به میزان کمتر . اگر ناچارید که از دمپایی یا کفش برای راه رفتن بر رروی فرشها استفاده کنید توصیه می کنیم که حتما ، آنها را تمیز کنید تا میکروب ها را به عمق این دونوع قالی انتقال ندهید . هیچوقت این دونوع فرش ماشینی را در جایی که رطوبت زیاد است را قرار ندهید ، چرا که باعث از بین رفتن الیاف و پوسیدگی آنها می شود . همچنین باعث ایجاد کپک و میکروب های رطوبتی می شود که برای افراد حاضر در خانواده نیز بسیار خطرناک و آلوده کننده است .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
جایگاه قالی ایرانی در سایر کشورها
خصوصیات فرش با کیفیت ماشینی چیست ؟
نحوه شستشوی اصولی فرش
فرش فانتزی
خرید یک فرش خوب
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا