فرش کاشان

عوامل آسیب رسان به فرش ماشینی و راههای مقابله

coping-strategies-factors-affecting-carpet.jpg

یکی از آسیب پذیرترین وسایلی که در خانه های ایرانی یافت می شود میتوان به فرش ماشینی اشاره کرد چرا که مدام پاخور شده و لگدکوب می شود به همین علت به مراقبت های بیشتری نیاز دارد تا با این کار بتوان از آسیب به آن جلوگیری کرده و بر عمر و ارزش قالی بیافزاییم . عوامل آسیب رسان به فرش را میتوان به دو دسته زنده و غیر زنده تقسیم کرد که در زیر هر کدام را بطور مجزا مورد بررسی قرار می دهیم . در ادامه این مقاله سعی کرده ایم برای شما عوامل آسیب رسان به فرش ماشینی و راههای مقابله به صورت کامل توضیح بدهیم که در ادامه می توانید آن را مطالعه کنید .

عوامل آسیب رسان زننده فرش

انسان : انسانها می توانند به روش های مختلفی ، خواسته یا ناخواسته در آسیب رسانی به قالی تاثیر داشته باشند . برای مثال با روش های نادرست نگهداری ، مفروش نمودن اتاقها با ابعاد نامناسب قالی ، فشار اجسام سنگین و فشار دیوار که باعث شکستگی آن می شود ، با کفش آلوده قدم زدن بر روی فرش که باعث پوسیدگی سریع آن می شود آسیب هایی به قالی وارد می شود .


دواشور کردن فرش : یکی از روش های مناسبی که انسانها استفاده می کنند دواشور کردن است . از این جهت که بعضی خریداران قالی در کشورهای خارجی علاقه به کهنه نمایش دادن فرش دارند آن را دواشور می کنند به این گونه که در کارخانه ها قالی را با داروهای قوی شیمیایی شسته تا از جوانی آن کاسته شود . قالی را تا حد امکان نباید شست با این کار از وارد کردن آسیب های زیادی به فرش جلوگیری می کنیم .  انواع قارچ و کپک و موجودات ذره بینی : عامل اصلی آن رطوبت بوده که باید آن را در معرض رطوبت کمتر از 70 درصد قرار داده و از سکون هوا جلوگیری کنیم .

انواع حشرات

کراتین خوار : آسیب بالایی به فرش می رساند همانند لار و بید که غذای آنها کراتین موجود در الیاف پشم است و باعث از بین رفتن بخش اصلی لیف های پروتیین می شود . سلولزخوارو همه خوار : که نسبت به سایر حشرات آسیب کمتری به قالی می رساند .

بید : در انتهای پرز قالی تخم ریزی کرده و حشره ای خطرناک برای قالی محسوب می شود که روشهای مقابله با آن را میتوان استفاده از جاروهای دستی و برقی ، جابجا کردن فرش ، پشت آن را در معرض هوا و نور خورشید قرار دادن نام برد .


موریانه : موریانه هایی که داخل زندگی می کنند با تغذیه از مواد سلولزی الیاف های قالی را از بین می برند که راههای مقابله با آن عبارتند از استفاده از مصالح مقاوم ساختمانی ( لایه های بتنی ، موزاییک و غیره ) ، استفاده از مواد ضد موریانه و نظافت کف اتاق .

 

عوامل آسیب رسان غیر زنده فرش

آب وهوا : هوای موجود در اطراف ما دارای ترکیبات بسیاری هستند که برای حفظ وسایلی مانند فرش زیان بارند . اغلب در مناطق شهری آلودگی به دلیل تعدد گازهای مخرب مانند کربن دی اکسید ، دی اکسید گوگرد ، ذرات آهن و انواع سولفور ها بیشتر است . این گازها با بخار آب موجود در هوا ترکیب شده و به اسید سولفوریک تبدیل می شود که این مواد خود عاملی مهم در سستی و بی دوامی الیاف می باشند . استفاده از سیستم های تهویه و تصفیه هوا از مهمترین وسایل مورد استفاده در این گزینه می باشد .


نور : قرار گرفتن اشیاء به مدت طولانی در برابر نور خورشید موجب رنگ پریدگی ، خشکی و شکنندگی مواد سلولزی می شود . گرما و رطوبت : این مورد باعث تشکیل عوامل زنده آسیب رسان دیگر می شود . رطوبت باعث فساد شیمیایی اشیاء و همنچنین باعث واکنشهای بیولوژیکی می شود .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
سه سوال مهم درمورد خرید فرش
خرید فرش 1000 شانه
فرش 700 شانه طرح هالیدی
تاریخچه فرش ماشینی
جایگاه فرش سرمه ای در دکوراسیون
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا