فرش کاشان

جایگاه فرش ماشینی در صادرات

economic-role-carpet.jpg

ایران با سابقه درخشانی که در بافت و تولید فرش دارد یکی از پیشتازان عرصه صادرات این کالا در جهان است ، که شهر تاریخی کاشان نقش به سزایی در این افتخار دارد . کیفیت بالا و نقش و طرح های اصیل فرش ماشینی ایرانی باعث شده تا قالی ایرانی جایگاه خاصی بین علاقمندان قالی ماشینی در کل دنیا پیدا کند . این محبوبیت سبب شد تا تولید کنندگان داخلی برای هرچه بهتر شدن رونق این صادرات بکوشند و نتیجه آن این شد که امروزه فرشهای ماشینی با تراکم بسیار پایین و نزدیک به فرش دستباف با تنوع رنگ های بیشتر بافته می شوند .

 

1- تولیدات فرش ماشینی کاشان

بااینکه مراکز تولید فرشهای ماشینی در ایران گسترش یافته و شاهد پیشرفت های زیادی از سوی آن ها هستیم ولی همچنان می توان از شهرستان کاشان به عنوان پایتخت فرش ماشینی ایران نام برد . کاشان اولین قالی ماشینی در ایران را در دهه 50 بافت که پس از آن رشد چشمگیری داشت تا جایی که امروزه بیش از 70 درصد کل تولیدات کشور را کاشان تامین می کند . بیش از 700 واحد تولید فرش ماشینی در کاشان قرار دارد که خود اهمیت زیادی دارد زیرا تعداد زیادی از آن ها به صورت جهانی کار می کنند و این نشان دهنده آن است که کاشان تولیدات بسیار بالایی دارد و بیش از هفتاد درصد ماشین های بافت را در خود جای داده است . در ادامه می خواهیم به موضوع نقش اقتصادی فرش ماشینی بپردازیم که یکی از موضوعات داغ اقتصادی در کاشان است و با آن شما را با یکی از کالاهای مهم غیر نفتی آشنا کنیم .

 

2- صادرات فرش ماشینی کاشان

جهان ایران را با فرش اصیل آن می شناسد که به نوعی یک شناسنامه برای کشور محسوب می شود . خوب است بدانیم فرش ماشینی کاشان از کالاهای مهم در صادرات غیر نفتی کشور است . رتبه پنجم در صادرات فرش ماشینی متعلق به ایران است که شهرستان کاشان در به دست آوردن این افتخار نقش پررنگی دارد . بالغ بر 75 درصد از صادرات این محصول در کاشان تولید می شود و از نظر کیفیتی رتبه اول را داراست ، که همین امر سبب شد تا به شهر فرش ماشینی ایران معروف شود و 5 سال پیاپی به عنوان منتخب صادرکننده استان معرفی گردد .

 

3- بازارهای جهانی فرش ماشینی

تاکنون محصولات فرش ماشینی ایران به خصوص فرشهای ماشینی کاشان در بازارهای جهانی رونق خوبی داشته است که دلیل آن می تواند بافت بی نظیر و طرح و نقش اصیل ایرانی باشد . مدتی است که کشور ترکیه در این حوزه با ایران رقابت می کند اما آن ها در زمینه فرشهای مدرن جدیت بیشتری دارند ، و باید در نظر داشت که تولیدات آن ها به لحاظ کیفیت ، نقشه و تراکم قابل قیاس با قالی ایرانی که قدمتی طولانی در این بازارها را دارد نیست .


سابقا چین در فرش دستباف با ایران رقابت می کرد که با تغییرات اقتصادی ، این کشور درردیف واردکنندگان برتر قالی ایرانی قرار گرفت . در حال حاضر چین بهترین بازار برای فرش ماشینی ایرانی است که علاوه بر آن کشورهای دیگری نظیر عراق ، افغانستان ، استرالیا ، کشور های عربی ، آسیای میانه ، کانادا ، سوئد ، ژاپن و دیگر کشورهای اروپایی بازار صادرات ما را تشکیل می دهند . یکی از موارد تاثیرگزار در رونق صادرات ، ورود فرش ماشینی ایران به آمریکا است که از طریق پاکستان خرید و فروش می شود .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
جایگاه فرش سرمه ای در دکوراسیون
کنترل کیفیت نخ مورد استفاده در فرش 3
خرید فرش های 1200 شانه
بهترین برند فرش
شناسایی فرش ماشینی اصل کاشان
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا