فرش کاشان

مقایسه فرش ماشینی کاشان و مشهد

kashan-carpet-vs-rug-mashhad.jpg

شهر کاشان در تولید فرش ماشینی قدمت بالای پنجاه سال دارد و در این زمینه بسیار فعال بوده و می باشد . کاشان اولین شهری است که در ان فر ماشینی بافته و به مرحله تولید رسید و هم اکنون بیش از 5 شهرک صنعتی بزرگ و چند صد واحد فروش و تولید قالی ماشینی را دارا است . به همین علت است که این شهر را از بزرگترین تولید کنندگان فرش ماشینی در سراسر جهان می شناسند و به بیانی دیگر می توان گفت شهرستان کاشان قطب بین المللی فرش ماشینی در جهان می باشد .

 

1- فرش ماشینی کاشان و مشهد و مقایسه آنها

ما می خواهیم در این مقاله به بررسی این مسئله که فرش ماشینی کاشان بهتر است یا مشهد بپردازیم . جای تاسف دارد که افرادی به خاطر نداشتن آگاهی در این رابطه و اطلاعات کم و نداشتن تخص لازم در این عرصه بر این باورند که قالی های تولید شده در مشهد و خراسان رضوی از درجه کیفی یک ممتاز برخوردار بوده و درجه یک می باشند و فرش  ماشینی بافته شده در کاشان دارا درجه های دو و سه است . ما در این مقاله به صورت کامل به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت تا شما اطلاعات کافی در این زمینه را کسب کرده و بهره لازم را ببرید .


با گسترش طیف تولید قالی ماشینی در سراسر ایران شهرهایی هستند که به تولید این محصول می پردازند اما موضوع مهم و قابل تامل در این قسمت که جای تفکر دارد این است که آیا میزان کیفیت فرش به مکان تولید ان بستگی دارد یا نه ؟ با اندکی تامل در این سوال در میابیم که این مطلب و بیان کاملا اشتباه است . به طور کلی باید بیان داشت که درجه کیفی یک قالی ( درجه یک ، درجه دو ، درجه سه و غیره ) ارتباطی با شهر یا استانی که در آن تولید شده است نداشته و به مواردی مانند جنس الیاف به کار رفته در آن ، دستگاه های بافت فرش ماشینی و امکانات و تجهیزات به کار گرفته شده در خط تولید محصول وابسته می باشد .


شهرستان کاشان سرزمین قالی و پایتخت فرش ماشینی در ایران و جهان بوده و تجربه ای وافر در زمینه تولید قالی ماشینی و دستباف داشته و دارد . به عنوان مثال چند نمونه از واحدهای تولید و فروش این محصول در کاشان می توان فرش ماشینی خاطره کاشان ، عالی مقام کاشان ، پایتخت ، شاهرخ ، جردن ، فرهی ، سورنا ، نگین بافت ، یلدای کویر ، آقای فرش و غیره را نام برد که در پنج شهرک صنعتی اعم از شهرک صنعتی قالی سلیمان ، شهرک صنعتی هلال آران و بیدگل ، شهرک صنعتی قالی نوش آباد ، شهرک صنعتی راوند و در پایان شهرک صنعتی امیر کبیر کاشان قرار داشته و در حال فعالیت می باشند . در این قسمت باید بیان کنیم که تمامی این کارحانه هایی که نام برده شد از بزرگترین برندهای عرضه و تولید کننده فرش ماشینی در کشور و شهر کاشان می باشند که دارای جایزه های بین المللی بسیار زیادی در این زمینه هستند .

 

1-1- فرش کاشان و علت تمایز از سایر فرشها

یکی از مهمترین عواملی که فرش کاشان را نسبت به تولیدات منسوجات در سایر شهرها و استان ها متمایز کرده است الیاف و نخ مورد استفاده در این محصول می باشد که از بالاترین درجه کیفیت برخوردار می باشد که این امر علاوه بر تاثیر گذاری در ارتقا زیبایی و کیفیت فرش بر طول عمر ان نیز می افزاید و باعث افزایش دوام و ماندگاری آن می شود . با در نظر گرفتن این مسئله که اغلب نخ های مورد استفاده در کارخانه های تولید فرش ماشینی کاشان را در شرکت های ریسندگی کاشان می ریسند می توان فرآیند تولید نخ های مصرفی قالی ماشینی را نیز از نزدیک مشاهده بنمایید . چه بسا که اکثرا الیاف های مورد استفاده کارخانجات تولید فرش مشهد نیز از شهر کاشان تهیه و ارسال می گردد . به همین دلیل است که تعداد کثیری از خریداران قالی ماشینی کاشان را از قالی ماشینی مشهد بهتر می دانند و خرید خود را از کارخانه های تولیدی در کاشان انجام می دهند .

 

1-2- شهرهای دیگر تولید کننده فرش ماشینی

این نکته نیز قابل به ذکر می باشد که قالی ماشینی در استان ها و شهرهای دیگری از ایران مانند فرش مشهد ، یزد ، شیراز ، دلیجان و غیره نیز به صورت اندک در خط تولید قرار می گیرند . با وجود مطالبی که ذکر شد و با توجه به شواهد موجود باید اینگونه بیان داشت که شهرستان کاشان ، مرکز تولید و بافت فرش ماشینی و دستبافت است و در جهان نیز به عنوان بزرگترین تولید کننده در عرصه قالیبافی و منسوجات با درجه کیفی بالا خوانده می شود . برای اطمینان از صحت این مطالب شما عزیزان می توانید طی سفری به کاشان با بازدید از شهرک ها و کارخانه های بزرگ به درستی مطالب پی ببرید .


شما عزیزان اگر قصد خرید انواع فرش ماشینی کاشان را دارید به شما توصیه می کنیم که محصول مورد نظر خود را از نمایشگاه های فروشی که قالی را همراه با ضمانت نامه های معتبر و گارانتی عودت وجه در صورت وجود مشکل به مشتری عرضه می کنند را خریداری نمایید . دلیل این موضوع را می توان این مسئله دانست که در حال حاضر افرادی هستند که قالی های درجه دو را به جای فرش های با درجه کیفی یک ممتاز قرار داده و با بهانه های متفاوتی مانند تخفیف در فروش ، فروش قالی ماشینی به قیمت کارخانه ، قالی ماشینی با تخفیف و عناوین دیگر به مشتری می فروشند . در صورتی که محصول خریداری شده دارای ضمانت نامه معتبر باشد در صورت وجود هر گونه خرابی و زدگی در سطح فرش امکان بازگشت آن به کارخانه و عودت وجه وجود دارد .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش 700 شانه ارزان
فرش وینتیج یا فرش پتینه
نکته اصلی مراقبت از فرش ماشینی ایرانی
ضرورت استفاده از فرش در دکوراسیون داخلی
فرش ماشینی 1200 شانه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا