فرش کاشان

مهمترین کشور های صادر کننده فرش

important-exporting-countries-carpet.jpg

یکی از گرایشات عمده ای که امروزه در دنیای مدرن به چشم می خورد ، علاقه وافر مردم جهان نسبت به تولیدات صنایع دستی و سنتی می باشد . این مورد اغلب ، در طراحی محصولات متفاوت ، از پوشاک گرفته تا سایر لوازم زندگی ، دیده می شود . تلفیق طرحهای سنتی و مدرن نشان از این دارد که سلیقه عموم به سوی صنایع سنتی تر گرایش دارد ، در این بین فرش یکی از صنایع دستی در جهان محسوب می شود که با استقبال زیادی روبرو شده است . این صنعت علی الخصوص در کشورهای آسیایی ، دارای قدمتی دیرینه است و دارای طرح و رنگ هایی منحصر به فرد بوده و در بازارهای جهان ، مخاطبان فراوانی دارد .


ما در این مقاله دو کشور از تولیدکنندگان مهم فرش در جهان را به شما معرفی می کنیم که طرح ، رنگ و کیفیت تولیدات آنها در بازار جهانی شناخته شده و از صادر کنندگان عمده فرش درجهان به شمار می روند .

 

1- فرش و جایگاه آن در افغانستان

صنعت فرش در افغانستان علاوه بر یک تجارت ، میراث فرهنگی مردم این کشور نیز محسوب می شود که با گذشت سالیان زیادی ، هنوز هم جزئی از حیات اقتصادی و فرهنگی این سرزمین محسوب می شود . این هنر موروثی در خانواده ها نسل به نسل منتقل می شود و یکی از صنایع مهم این کشور به حساب می آید که نقشی مهم در موقعیت اقتصادی این کشور دارد .


در این کشور انواع مختلفی از فرشهای دستباف تولید می شود که از جمله آنها فرشهای پشمی ( اغلب تولید عشایر است ) ، گلیم ها ، فرشهای کرکی ، ابریشمی و پنبه ای . تولید فرش در افغانستان توسط شبکه ای بزرگ از بافندگان انجام می شود که هر یک روی یک طرح خاص مشغول هستند ، بافتن یک قالی دستباف بزرگ چیزی بین 6 تا 9 ماه زمان می برد و پس از اتمام آن ، نمایندگان و بازرگانان زیادی با بافندگان محلی وارد معامله می شوند و با خرید فرش از آنها ، واسطه رسیدن قالی به دست خرده فروش و در نهایت عمده فروش می شوند .


اخیرا جایگاه فرش سنتی در صادرات این کشور اهمیتی خاص را بدست آورده است . تولیدات قالی طبق طرح های سنتی و بومی مورد استقبال بازار جهانی بوده و سرمایه گذاران این بخش با کمک و لاستفاده از نیروهای ماهر و کارآمد به تولید انبوه در این صنعت رسیده اند .


لازم به ذکر است که بافندگی ، یکی از کسب و کارهای خانگی این کشور محسوب می شود که کمکی شایان به درآمد خانوارها و اقتصاد خانگی می کند و هم چنین به دلیل پائین بودن هزینه های مربوط به ابزارهای فرشبافی جایگاه افغانستان را در صادرات فرش تثبیت کرده است .


فرش افغانستان با داشتن طرح های منحصر به فرد و کیفیت بافتی بالا به عنوان یکی از فرشهای مطرح در سطح جهان شناخته شده است . در حال حاضر این بازار به بازاری پویا و رو به رشد تبدیل شده است که انتظار می رود در سالهای آتی به ارزش 40 میلیون دلاری برسد .

 

2- هندوستان بزرگترین صادرکننده فرش در جهان

از دیگر کشورهای آسیایی که هنر بافندگی در آن قدمتی دیرینه دارد کشور هند است به طوری که در حال حاضر یکی از سرآمدان این صنعت در جهان به شمار می رود . از جمله خصایص اصلی فرش هندوستان میتوان به طراحی فوق العاده عالی ، رنگ های جذاب و کیفیت بالای آن اشاره نمود که در سراسر جهان بین صاحبان صنعت شناخته شده است .


طبق آمارهای بدست آمده هند از نظر اهمیت و حجم بزرگترین تولید کننده و صادر کننده فرش دستباف در جهان است وچیزی بین 70 تا 75 درصد از فرش های تولید شده این کشور ، صادر می شوند . جالب است بدانید که 35 % از صادرات صنعت فرش در جهان را هند به عهده دارد و به بیش از 70 کشور جهان فرش صادر می کند . در فاصله آوریل سال 2014 تا فوریه 2015 صادرات فرش هند به ارزش 173/1 میلیون دلار تخمین زده شده و انتظار می رود که طی چند سال آتی با نرخ رشد بیش از 9 درصد حرکت کند .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
چند دلیل برای خرید فرش
لکه بری اولیه از فرش
تاریخچه فرش ایران
برند فرش ماشینی کاشان
فرش مناسب دکوراسیون شرقی
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا