فرش کاشان

مراحل تولید فرش ماشینی

understanding-the-stages-of-carpet-production.jpg

فرش های ماشینی نیز مانند تمامی کالا دارای مراحل مختلف تولید هستند . تولید فرش ماشینی طی مراحلی چون : ریسندگی بافندگی و تکمیل فرش صورت می گیرد . در هر یک از این مراحل بر روی فرش عملیات مخصوصی انجالم می شود .
برای تولید فرش ماشینی به مواد اولیه ای چون نخ خاب درجه یک نیاز است . نخ خاب فرش ماشینی درجه یک ابتدا به صورت خام می باشد . برای تکمیل الیاف فرش ماشینی ابتدا نخ را به مرحله ریسندگی برده و پس از رنگرزی به واحد بافنگی منتقل می کنند . این الیاف طی فرایند هیت ست قرار می گیرند . هیت ست کردن نخ فرش ماشینی باعث کاهش پرزدهی نخ و پفکی شدن الیاف فرش می شود . این عملیات میزان نخ مصرفی در فرش ماشینی را کاهش می دهد .
در قسمت ریسندگی نخ های مورد نیاز برای قالی های ماشینی تولید می گردد . در هر فرش ماشینی به جز نخ خاب دو نوع نخ به نام های نخ تار و نخ پود نیز وجود دارد . نخ تار کمترین میزان مواد اولیه را در فرش ها ی ماشیبنی دارد که این مقدار در حدود شش در صد می باشد . نخ پود دومین نخی است که در محصولات ماشینی به کار می رود . این الیاف دوازده در صد از فرش ماشینی اصل را تشکیل می دهند . نوع و جنس نخ خاب و نخ تار در تعیین قیمت فرش ماشینی تاثیر گذار می باشند .
نخ خاب از مهمترین و با کیفیت ترین الیاف به کاررفته در فرش ماشینی اصل است . این الیاف در سه دسته نخ پلی استر ، نخ پلی پروپلین و نخ اکریلیک تولید می شوند . نخ های اکریلیک جزء بهترین الیاف خاب در فرش های ماشینی می باشند . فرش بافته شده با نخ اکریلیک در برابر حرارت های غیر مستقیم و عوامل محیطی بسیار مقاوم بوده و در ضمن ضد حساسیت و بدون پرزدهی خواهد بود . قالی های ماشینی بافته شده با نخ پلی استر دارای کیفیت و قیمت پایین تری نسبت به فرش های اکریلیک هستند و به طور عمده در بافت فرش های فانتزی و فرش های درجه دو به کار می روند .  نخ تار و پود در فرش های ماشینی درجه یک از جنس پنبه اعلا می باشد .
مواد اولیه پس از طی کردن مرحله ریسندگی وارد مرحله بافندگی فرش می شوند . در این مرحله ، فرش ماشینی توسط ماشین الات پیشرفته و تخصصی بافته می شود . از جمله دستگاههای بافندگی فرش ماشینی عبارتند از  تکسیما ، شونهر ، واندویل ، VTR ، ASR ، CRX ، HPC می باشد . فرش ها در مرحله بافندگی به صورت رو و زیر بافته می شود . فرش های ماشینی در این مرحله دارای خاب مشترک هستند . دو فرش بافته شده در مرحله بافندگی توسط تیغ برش که همراه بافت فرش است برش داده می شود و به این صورت دو فرش از هم تفکیک می شوند .
فرش ماشینی پس از طی مرحله بافنگی به صورت خام و رول است و هیچ گونه براقیت و زیبایی ندارد . از این رو فرش ماشینی به سالن تکمیل فرش می رود و در صورت وجود عیب و یا نقص توسط رفو گر اصلاح می گردد .
برای افزایش کیفیت و زیبایی فرش ماشینی ان را به مرحله اهار و تکمیل فرش می برند . اهار فرش های ماشینی طی سه مرححله رائینگ ، شیرینگ ، اهار زنی پشت فرش است . برای تکمیل فرش ماشینی نیز از مراحل برش طولی و عرضی فرش ، زیگزاگ و لبه دوزی فرش ، کنترل کیفیت فرش و بسته بندی فرش استفاده می شود .
رول فرش ماشینی در مرحله رائینگ به صورت دقیق و اندازه به همدیگر دوخته می شود و پس از گرفتن گردو غبار اماده عملیات اهار زنی می شود . شیرینگ فرش ماشینی همان پرداخت فرش است . در پرداخت فرش ، پستی و بلندی های سطح فرش توسط تیغ های بسیار دقیق برش داده می شوند . سطح فرش در این مرحله یک دست و براق می شود .
جهت بالا بردن و استحکام بیشتر فرش ماشینی ان را وارد دستگاه اهار می کنند و قسمت پشتی فرش را با مواد مخصوص می پوشانند . دستگاه های اهار زنی فرش های ماشینی به دو صورت اهار زنی خشک و اهار زنی مرطوب کار می کنند . اهار زنی مرطوب به دلیل نفوذ بیشتر مواد و اب به فرش ، بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است . مواد اهار زنی فرش ماشینی درجه یک از بهترین چسب ها و رزین ها می باشد .
در مرحله بعدی فرش ماشینی را به صورت دقیق و خیلی تمیز برش طولی و عرضی داده و طول فرش را زیگزاگ و عرض فرش را ریشه زنی می کنند . لبه دوزی و زیگزاگ فرش ماشینی باعث دوام کناره های فرش می شود . نخ به کار رفته در کناره های قالی ماشینی با رنگ زمینه فرش همرنگ بوده که ظاهر فرش را بسیار زیباتر می کند . ریشه های دوخته شده به فرش های ماشینی درجه یک از جنس نخ ابریشم مصنوعی است .
مرحله پایانی تولید فرش ماشینی رول و بسته بندی فرش است . بسته بندی فرش های ماشینی کاشان به صورت لوله است . برای کاهش اسیبب های احتمالی فرش را در نایلون های مجزا بسته بندی می کنند .
فروشگاه اینترنتی کاشان بهترین و با کیفیت ترین فرش های ماشینی را به صورت مستقیم از درب کارخانه عرضه می دارد . شما با خرید از این وب سایت می توانید اطمینان داشته باشید که فرش ماشینی اصل کاشان را تهیه کرده اید .

برچسب :
,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انواع بافت در فرش
بررسی و مقایسه انواع فرش 700 شانه
فرش کاشان
فرش 700 شانه طرح هالیدی
در خرید فرش ماشینی درجه یک چه نکاتی باید رعایت شود
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا