فرش کاشان

اصولی ترین روش محافظت از ریشه فرش چیست؟

how-to-protect-the-roots-of-the-carpet.jpg

روش های مراقبت از ریشه فرش ماشینی
امروزه فرش های ماشینی یکی از مهمترین تجهیزات برای دکوراسیون خانه به شمارمی روند که گاها به عنوان یک کالای تزیینی نیز کاربر دارند. در هر فرش ماشینی چند نوع الیاف به کار می رود که مهمترین آن ها ریشه فرش است. ریشه قالی ماشینی بیشتر از تمامی نقاط فرش در معرض الودگی و پوسیدگی است و به همین علت مراقبت از ان می تواند عمر فرش را تا حدود زیادی افزایش دهد.

ریشه همان الیاف انتهایی فرش هستند که بیشتر به شکل سفید و یا کرمی رنگ دیده می شوند. ریشه قالی در انواع ریشه ساده، ریشه گره دار، ریشه توری و ریشه زنجیری در فرش ماشینی استفاده می شود. مراقبت از ریشه فرش بسته به نوع و مدل ان نمی باشد و باید در هر صورت از ان محافظت به عمل اورد .
فرش های ماشینی به دلیل پهن شدن در مکان های مختلف به مرور زمان دچار کثیفی و الودگی می شوند و این شامل هر نوع قالی ماشینی از سنتی تا مدرن می شود و فرقی در نوع ان ندارد. رنگ و اندازه فرش تاثیری در کثیفی و الودگی ریشه ان ندارد و به همین خاطر است که ریشه فرش بیشتر در معرض الودگی قرار دارد و مراقبت از ان بسیار مهم است. مراقبت از ریشه قالی های ماشینی نه تنها زیبایی فرش را حفظ کرده بلکه موجب کاهش هزینه های احتمالی برای تعمیر و بازسازی فرش می شود .
محافظت ازریشه فرش باعث جلوگیری از خرابی فرش و کنده شدن ریشه های فرش و در نتیجه از بین رفتن ظاهر فرش ماشینی می شود. با محافظت از ریشه قالی ماشینی می توان از آسیب های احتمالی به دیگر قسمت های قالی جلوگیری کرد.
استفاده از چسپ یکی از روش های متداول برای محافظت از ریشه فرش است که به دلیل تجمع الودگی کاربسی غلط می باشد زیرا گذشت زمان از قدرت چسبندگی چسب می کاهد و تعویض ان باعث کنده شدن و اسیب به ریشه فرش می شود. وجود مواد شیمیایی در چسب های پهن در دراز مدت به ریشه های قالی اسیب می رساند و ظاهر ریشه را از بین می برد .

محافظت از ریشه فرش با گره زدن ریشه
گره زدن یکی از بهترین راه های محافظت از ریشه فرش ماشینی است که باید این کار در زمان خرید قالی ماشینی جدید انجام گردد. این کار سبب می شود تا ریشه ها خراب نشده و از یکدیگر جدا نشوند. این کار می تواند از ریشه ها در برابر جارو کشیدن نیز محافظت کند. البته این کار باید به طور صحیح انجام شود تا ریشه فرش کیفیت و ظاهر خود را از دست ندهد. گره زدن ریشه قالی های ماشینی می تواند به روش های مختلفی ون گررده زنجیره ای، دو گره و گره نخودی انجام شود. گره های زنجیره ای عمدتا برای زیبای ریشه فرش زده می شوند ولی دو گره باعث مستحکم تر شدن بافت فرش شده و دوام ریشه را افزایش می دهد .

محافظت از ریشه فرش با کاور
کاور ریشه یکی از جدیدترین روش های محافظت از ریشه فرش است کاور ریشه یک نقش محافظتی بسیار قوی دارد که به آن “محافظ ریشه فرش” هم  گفته میشود. کاورها سبب محکم شدن ریشه به لبه قالی ماشینی می شوند و در نتیجه از آسیب دیدن و کثیفی فرش جلوگیری می کنند. جنس کاور ریشه فرش ماشینی به گونه ای است که موجب عبور هوا شده و از پوسیدگی ریشه ها جلوگیری می کند. در ساختار کاورها از هیچ گونه مواد شیمیای و چسبی استفاده نمی شود و با استفاده از ان می توان به بهترین روش ممکن از ریشه فرش محافظت نمو .
کاور ریشه فرش ماشینی در دو مدل کاور پارچه ای و کاور توری موجود است. اسستفاده از کاورهای پارچه ای یکی از روش های قدیمی برای محافظت از ریشه قالی ماشینی است که به طور معمول از جنس متقال و یا برزنت می باشد. این نوع کاورها سبب تمیز ماندن ریشه فرش می شوند و ازاسیب های فیزیکی و شیمیای جلوگیری می کنند .
عبور هوا از کارو های توری یکی از دلایل استفاده ان ها برای محافظت از ریشه انواع قالی ماشینی است. این نوع کاور با استفاده از یک نوار باریک چسبی به لبه فرش می چسبد و ریشه های فرش را منظم در کنارهم نمایش می دهد.
در مورد نوع کاور ریشه باید به این نکته توجه داشت که باید کاور از جنس مرغوب و با کیفیت باشد تا باعث پوسیدگی ریشه نشود باید هر چند ماه یکبار ان را تعویض نمود.

برچسب :
,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید اینترنتی فرش
انواع فرش گل برجسته
فرش ماشینی 1000 شانه
خرید فرش های 1200 شانه
فرش اصل کاشان
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا