فرش کاشان

فرش وینتیج یا فرش پتینه

buy-viting-carpet.jpg

فرش ماشینی کهنه نما
فرش ماشینی دارای گونه های مختلفی است که تنوع در ان باعث سردر گمی مشتریان شده است. از گذشته تا به حال اشیا قدیمی از محبوبیت خاصی برخوردار بوده اند و هر شی قدیمی به دلیل ارزش عتیقه ای که دارد دارای محبوبیت بیشتری است. طراحان صنعت فرش بافی کاشان با بافت طرح های قدیمی و پوشش ان ها با رنگ های تیره و روشن، قالی های ماشینی با نام پتینه را تولید و روانه بازار کرده اند.
به طور کلی فرش های ماشینی که با طرح های قدیمی و ظاهر کهنه نمایی بافته می شوند، فرش پتینه می گویند که این روزها مورد استقبال بسیاری از خریداران قرار گرفته است. پرزهای کوتاه و رنگ های مات و افتاب برده از نشانه های فرش ماشینی کهنه نما و یا پتینه است.
برای تولید فرش ماشینی کهنه نما ابتدا نقشه هایی که قدیمی و ساده هستند را طراحی می کنند و سپس با استفاده از ترفند هایی آنها را به شکل فرش های عتیقه در می آورند. این ترفند ها هم در طراحی اولیه فرش ماشینی و هم در مراحل بافت و تکمیل آن به کار میرود.
قالی های ماشینی پتینه به دلیل قیمت ارزان و کیفیت بالا مورد استقبال قرار گرفته و توانسته اند ارزش فرش دستباف قدیمی را حفظ و به آیندگان انتقال بدهند. ظاهر این قالی های ماشینی یادآور فرشهای کهنه و پا خورده است و انسان را به یاد قدیم و زیلوهای قدیمی می اندازد.
این نوع قالی ماشینی در سایزهای متداول مانند 12و 9 و 6 متری یا قالیچه و پادری تولید و برای تزئین قسمت های خاصی از منزل به کار می روند.
در بافت فرش ماشینی پتینه از الیاف متنوعی استفاده می شود که نخ اکریلیک از با کیفیت ترین ان ها است. این نخ خاب کیفیت بسیار عالی دارد و ضد حساسیت و ضد پرز است. فرش پتیه تمام اکریلیک در برابر گرما و حرارت مقاومت بالایی دارد ولی فرش پتینه پلی استر در برابر رطوبت و سرما از دوام زیادی برخوردار می باشد.
قیمت و ویژگی های قالی های ماشینی پتینه بسته به نوع الیاف و شانه ان ها متغیر است و فرش اکریلیک پتینه قیمت بالاتری نسبت به فرش پتیته پلی استر دارد. فرش پتینه دارای دو دسته کلاسیک و مدرن است و به همین دلیل است که به این فرش های ماشینی کلاسیک، فرش سنتی نیز گفته می شود. این محصولات دارای نقشه های متفاوتی هستند و در اصل یادآور فرش های دستباف عتیقه و کهنه می باشند .
شانه و تراکم که از مهمترین شاخصه ها در هر فرش ماشینی هستند که در کیفیت فرش پتینه نیز تاثیر گذارند. از این رو هر چه تعداد گره های عرضی و طولی در فرش پتینه بیشتر شود فرش نفیس تر و مقاوم تر می شود. این قالی ها با توجه به شانه و تراکم در دسته های فرش پتینه 500 شانه، فرش پتینه 700 شانه، فرش پتینه 1000 شانه و فرش ماشینی 1200 شانه پتینه قرار می گیرد. فرش ماشینی پتینه 1200 شانه تراکم 3600 کاشان بسیار ظریف و ریز بافت است و به همین دلیل طرح های زیباتری نسبت به دیگر قالی های ماشینی عتیقه نما دارد.

فرش های پتینه ماشینی به خاطر طراحی خاص، رنگبندی شاد و خنثی و اشکال هندسی که دارند می توانند در انواع دکوراسیون ها بهترین جلوه را داشته باشند. فرش پتینه یا فرش بلژیکی با استفاده از تکنیک های طراحی کهنه نما می شود و بهترین فرش های پتینه در ایران تولید و عرضه می شوند. در فرش پتینه ایرانی از طرح های لچک و ترنج و افشان نیز استفاده می شود تا اصالت فرش دستباف تداعی شود .

این قالی های ماشینی با نام فرش ماشینی ویتنیج و فرش ماشینی کلاریس نیز معرفی می شوند. فرش های وینتیج تنها تفاوتی که با فرش پتینه دارند در نوع تولید ان هاست. نحوه ساخت و تولید فرش وینتیج به اینگونه است که از طریق کوتاه کردن و یا برچیدن کامل پرزهای موجود بر روی فرش های معمولی و سنتی ایرانی حاصل می شود.
برخی از فرش های وینتیج برخلاف فرش پتینه در دستگاه به این حالت تولید نمی شوند و با دوا شور کردن به این شکل در می ایند. فرش های ویتینج کلاریس با موادی با نام هیپوکلریت کلسیم که باعث رنگ پریدگی الیاف فرش می شود به این شکل در می آیند.
در حال حاضر دوا شور کردن فرش از مهمترین روش ها برای کهنه نما کردن قالی ماشینی است که در بیشتر کارخانجات از ان استفاده می گردد. در این روش الیاف فرش ماشینی فلس های خود را از دست داده و حالت صیقلی پیدا می کنند. گذر فرش وینتیج از مراحل سخت به جهت کهنه نما شدن باعث شده تا این فرش از دوام و طول عمر بالایی برخوردار باشد و در شست شو شو دچار تغییر رنگ نشود.
قالی های وینتیج ماشینی درجه یک کاشان به دلیل سبک بودن و شباهت بالا به فرش های دستباف قدیمی از پرفروش ترین فرش های صادراتی بازار فرش می باشند
این فرش های ماشینی کهنه نما با هر سبک و دکوراسیونی هماهنگ می شوند و به خوبی با مبلمان مدرن ست می شوند. به همین خاطر چیدمان فرش وینتیج در دکوراسیون سنتی و مدرن با محدودیت مواجه نمی باشد و چیدمان آن با سبک مینیمال اصالت خاصی به وجود می اورد

برچسب :
,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
بهترین فرش ۱۰۰۰ شانه
لیست کارخانه فرش کاشان
13 نکته ای که ممکن است درباره فرش ندانید
همه چیز در مورد فرش کاشان
فرش مناسب اتاق خواب
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا