فرش کاشان

شانه فرش ماشینی یعنی چه

shane-carpet.jpg

معرفی و توضیح تراکم فرش

تراکم فرش یا شانه فرش به تعداد ریشه ها و یا گره هایی گفته می شود که در هر متر مربع از عرض فرش قرار گرفته اند، وقتی گفته می شود فرشی با تراکم 1500 است به این معنی است که از ابتدا تا پایان فرشی (در این جا منظور ما یک فرش ماشینی در ابعاد یک متر می باشد)، باید تعداد 1500 گره یا همان ریشه بافته شده باشد. شما می توانید 10 سانتی متر از یک فرش ماشینی را به دلخواه انتخاب کنید و تعداد گره های آن را شمارش کنید و اگر محصول مورد نظر فرش 1000 شانه است بایستی در 10 سانتی متر از آن 100 عدد ریشه وجود داشته باشد. با به کارگیری این روش شما می توانید در حین خرید همانند یک کارشناس، تراکم یک فرش ماشینی را تشخیص دهید.
لازم به ذکر است تعداد تراکم های که بیشتر از همه استفاده می شوند عبارت اند از 800 ، 900، 1000، 1200، 1400 و همچنین پرتراکم ترین آن ها می توان به 2550 ، 3000 و 3600 اشاره داشت.

رابطه بین تراکم فرش با کیفیت فرش

همان طور که می دانید یکی از عوامل مهم، اساسی و بسیار تاثیرگذار بر کیفیت فرش را می توان مواد اولیه و جنس آن به حساب آورد اما به راستی تاثیر و مزیت تراکم در فرش ماشینی چیست و چه تفاوتی بین فرش با تعداد تراکم بالا و تراکم پایین وجود دارد؟ در حقیقت می شود گفت که فرش های ماشینی که تراکم بالایی را دارا می باشند، از زیبایی بیشتر و خاص تری نسبت به سایر مدل های فرش ماشینی برخوردار هستند به این دلیل که تعداد گره های بیشتری در طول فرش بافته شده که در افزایش زیبایی آن بسیار تاثیرگذار است و همچنین موجب افزایش چشمگیر کیفیت فرش می شود.

همچنین باید گفت که از رابطه تراکم فرش با قیمت آن نیز نمی شود چشم پوشی کرد، به این صورت که هر چه میزان تراکم در یک فرش ماشینی بیشتر باشد به همان میزان نیز قیمت آن بالاتر خواهد بود. شما برای انتخاب فرشی با قیمتی مناسب تر، باید فرشی با تراکم پایین تر را انتخاب کنید. شما همچنین قادر خواهید بود میانه را نیز در این مورد رعایت نمایید به این صورت که فرشی با تعداد تراکم نه چندان بالا را انتخاب کنید تا علاوه بر زیبایی، قیمتی مناسب نیز دارا باشد و بتواند حالت لوکس بودن خود را تا حذوذی حفظ کند.

تراکم فرش 1000 شانه چه تفاوتی با فرش 1500 شانه دارد

شانه فرش ماشینی یکی از عوامل اصلی در تعیین قیمت فرش ماشینی می باشد چرا که هر چه میزان شانه در فرش بیشتر باشد، نقشه ها نیز در فرش ماشینی ظریف تر می شود. تراکم در فرش ماشینی نیز مانند مقدار گره در طول فرش است و باعث انعطاف پذیری بالاتر و زیبایی بیشتر فرش می شود. در اغلب موارد فرش 1000شانه با تراکم 3000 تولید و بافته می شود و جنس نخ آن پنبه و آکریلیک هیت ست قرار می دهند. گفتنی است فرش ماشینی 1000 شانه در دو گروه هشت رنگ و ده رنگ بافته و تولید شده و این که نسبت به فرش 700 شانه ریز بافت تر است و به همین علت است که با فرش دستباف تشابهات زیادی دارد.
از اساسی ترین ویژگی فرش ماشینی 1500 شانه می تواند به بافت بسیار ریز و طرح و نقش های ظریف و زیبای آن اشاره داشت چرا که شانه این فرش بسیار بالا است. فرش های 1500 شانه اکثرا با تراکم 4500 بافته شده و هر چه میزان و تعداد شانه و تراکم فرش بالا رود به همان میزان ضخامت فرش کمتر و بافت آن ریز تر می شود که منجر به ظرافت و زیبایی خاص تر فرش می شود.
 فرش ماشینی 1500 شانه با طرح زیبا و منحصر به فرد خود مناسب برای انواع دکوراسیون های کلاسیک و مدرن می باشد. زیبایی و درخشندگی طرح و نقش فرش های 1500 شانه به هیچ وجه قابل مقایسه با دیگر فرش های ماشینی نیست. فرش 1500 شانه جزو محصولات لوکس و تجملی محسوب می شود و با طرح های فوق العاده زیبا و رنگ بندی های خاص و متنوع زیبایی خاصی را به منازل شما می بخشد.

توضیحی مختصر در زمینه با شانه و تراکم فرش:

تراکم عرضی فرش ماشینی = تعداد ریشه فرش در هر متر عرض فرش برابر است با شانه فرش
انواع شانه فرش ماشینی شامل:۳۵۰ ، ۴۴۰ ، ۵۰۰ ، ۷۰۰ ، ۹۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۱۱۰۰ می باشد.
تراکم طولی فرش ماشینی برابر است با  تراکم فرش و این به معنای تعداد ریشه فرش در هر متر از طول فرش می باشد.
انواع تراکم فرش ماشینی شامل: ۱۰۰۰، ۱۲۰۰، ۱۴۰۰، ۱۷۰۰، ۲۰۰۰، ۲۲۵۰ و ۲۷۵۰ است.
نکته مهم در این زمینه این است که فرش هایی را دست بافت گونه می نامند که ۷۰۰ شانه یا بالاتر باشند.

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
برای اتاق خواب چه فرشی بخرم؟
در خرید فرش ماشینی درجه یک چه نکاتی باید رعایت شود
فرش سرمه ای با چه رنگ های ست می شود ؟
تابلو فرش منظره
فرش 700 شانه واقعی چه خصوصیاتی دارد ؟
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا