فرش کاشان

مراحل تولید نخ اکریلیک در فرش ماشینی

stages-acrylic-yarn-production-carpet.jpg

الیاف اکریلیک از لحاظ موارد مصرف و خواص ، جایگزین پشم طبیعی است  و در تریکوبافی ، منسوجات پتو ، لباس ، موکت و فرش ماشینی مورد استفاده قرار می گیرد . این الیاف بسیار نرم و دارای وزن مخصوص کم بوده و به همین دلیل محصولات تهیه شده از اکریلیک به علت شباهت زیاد به پشم ، جهت تولید پوشاک و منسوجات شبه فاستونی و به طور عمده در بافت فرش ماشینی استفاده می شود . در واقع الیاف اکریلیک جز الیاف مصنوعی بوده که به علت خواص فیزیکی مناسب قابلیت مخلوط شدن با الیاف طبیعی را دارا می باشد . در ادامه این مقاله سعی شده است مراحل تولید نخ اکریلیک در فرش ماشینی به صورت کامل توضیح داده بشود .

 

مقدمه ای بر ریسندگی تولید نخ فرش
هدف مشترک در تمام انواع ریسندگی تولید نخ های فرش ، در کنار هم قرار دادن الیاف به کمک تاب می باشد . برای دستیابی به این هدف در تمام انواع ریسندگی باید در طی مراحلی خاص ، عملیاتی بر روی نخ انجام پذیرد تا به وضعیت مناسب جهت تولید نخ برسند . بنابراین برای انجام این عملیات ، هر نوع ریسندگی نیاز به ماشین آلات با وسایل مختلف دارد . نوع ریسندگی یا ماشین ریسندگی که در انتهای زنجیر عملیاتی به کار گرفته می شود تعیین می کند که در هر مرحله چه محصول میانی باید برای ریسندگی تغذیه شود .

 

1- پروسه تولید نخ اکریلیک در فرش ماشینی

در پروسه تولید نخ های اکریلیک در فرش ماشینی ابتدا الیاف یا نوار اکریلیک توسط دستگاههای رنگرزی باز شده ،شسته شده و طبق نمونه دلخواه رنگ می شود . اصطلاحا به پارتیهای رنگ شده که دارای رطوبت و دمای بسیار بالایی می باشند کیک گفته می شود که پس از رسیدن به شرایط مناسب رطوبت به مراحل اصلی تولید در واحد ریسندگی تحویل داده می شود . چنانچه  نخ اکریلیک از الیاف باشد ( نه نوار ) حتما پس از ورود به ریسندگی به کاردینگ وارد می شود . در مرحله کاردینگ اهداف ذیل دنبال می شود : مخلوط کردن بیشتر الیاف با هم ، مستقیم و موازی کردن الیاف و تهیه فتیله از الیاف . فتیله حاصل از کاردینگ به پاساژ وارد می شود . در این مرحبه بسته به ظرافت نخ نهایی 6  الی 10  فتیله به یک فتیله تبدیل می شود . فتیله های حاصل از این مرحله به واحد فینیشر تحویل داده می شود و در این قسمت با کشش فتیله ها ، رشته الیاف بسیار نازکی که حالت نخ دارد و به آن نیمچه نخ گفته می شود ، تولید می گردد . مهمترین دستگاه در ریسندگی ، رینگ می باشد . کشش نهایی همراه با تابیدن نخها به هم در این قسمت انجام می شود . بسته به چندلا بودن و نمره نخ منظور نظر ، تنظیمات کشش روی دستگاه انجام شده تا در نهایت نخ یک لا تهیه می شود . مرحله بعدی ماشین دولاکنی یا S.S.M می باشد که 2 یا 3 نخ تولید شده از ماشین رینگ را با هم یکی می کند . بسته به اینکه نخ محصول 2 یا 3 یا 4 لا بخواهیم باشد باید 2 تا 4 بوبین دستگاه دولاکنی را به ماشین دولاتاب تحویل داده و این بوبینها در این مرحله با هم یکی شده و نخ نهایی که فاقد تاب می باشد ، تولید می شود .

 

2- مرحله پایانی تولید نخ آکریلیک

نهایتا نخ پس از دولاکنی به شکل بوبین به ماشین دولاتاب داده می شود . کار ماشین دولاتاب تا حد زیادی به ماشین ریسندگی رینگ شباهت دارد . تنها تفاوت آنها اینست که در ماشین دولاتاب به جای غلطکهای کشش از یک جفت غلطک تولید استفاده می شود . تابیدن نخها در این قسمت استحکام نهایی را به نخ می دهد . نخ حاصل از دستگاه دولاتاب قابل مصرف بافندگی می باشد . ولی در این مرحله معمولا نخ هیت ست می شود تا حالت پف به نخ داده شده و باعث شفافیت و توپر شدن فرش ماشینی پس از بافت شود . در دستگاه هیت ست ، نخ از محفظه ای که از آن بخار متصاعد می شود عبور کرده و همه تنظیمات رنگ و شفافیت توسط بخار روی نخ تثبیت می شود و بوبینهای آخرین مرحله هیت ست ، همان نخی است که مستقیما وارد دستگاه بافندگی خواهد شد .
کلمات کلیدی : الیاف اکرلیک ، ریسندگی ، کاردینگ ،فینیشر ، دولاتاب ، دولاکنی ، رینگ ، نخ یک لا، نیمچه نخ ، بوبین فینیشر

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش ماشینی 700 شانه
اطلاعات کامل فرش دستبافت گونه
برطرف کردن انواع لکه روی فرش
انواع روش تمیز کردن فرش ماشینی
اصولی ترین روش محافظت از ریشه فرش چیست؟
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا