فرش کاشان

روش پاک کردن پرز فرش

clear-wool-carpet.jpg

قالی محصولی است که در میان ایرانیان جای خود را باز کرده است و در بیشتر خانه ها میتوان آن را در انواع طرح و نقش زیبا مشاهده کرد اما این هنر زیبا مشکلی بزرگ برای خانه به وجود می آورند که میتوان با استفاده از روش هایی این مشکل را بر طرف کرد . پرز گرفتن فرش بر زیبایی خانه ی شما بسیار تاثیر دارد و ممکن است از زیبایی این محصول و همینطور خانه ی شما بکاهد یکی از مشکلاتی که کرک قالی میتواند برای انسان به وجود بیاورد حساسیت و همینطور ایجاد آلرژی است . اما در این مقاله میخواهیم به این سوال که چگونه پرز فرش را از بین ببریم پاسخ دهیم پس با ما همراه باشید .

 

1- دلیل ایجاد کرک فرش

یکی از مشکلاتی که همواره تمامی افرادی که فرش ماشینی تهیه می کنند و به دنبال رفع آن هستند پرز دادن قالی است ، بخصوص در ابتدای خرید و نو بودن آن به این دلیل که ممکن است الیاف بالاتر از سایر ریشه ها قرار بگیرد و نتواند توسط آهار مهار شود و نخ ها بهم متصل نشود که در نتیجه با سایش پا بیشتر تشدید شده و باعث پرزدهی فرش می شود . پرفروش و زیبا ترین قالی ها توسط الیاف اکریلیک تولید می شود اما نسبت به انواع دیگر نخ پرزدهی بیشتری نیز دارد ، اما با فرایندی جدید به اسم هیت ست بافت درونی قالی را ثابت می کنند که علاوه بر حل مشکل پرزدهی باعث پفکی شدن نخ ، پارگی کمتر و لطافت بیشتر آن می شود که در طول زمان به فرش بدون پرز یا بدون حساسیت معروف شده است . مشکل پرزدهی حتی با بهترین کیفیت برای همیشه قابل حذف نیست اما بعد از مدت زمانی از استفاده باید کرک ریزی تمام شود . هرچه پرز فرش خشن تر باشد کار شما برای تمیز کردن سخت تر می شود پس بهتر است دنبال فرشی با پرز منعطف باشید . تمام زیر انداز های خوب نیز پرزدهی دارند که عموما بین یک تا سه هفته بعد از خرید ادامه دارد . هرچه تراکم وشانه قالی بیشتر باشد پرزدهی کمتری دارد .

 

2- روش پاک کردن پرز فرش

در قدیم برای پاک کردن پرز فرش از جارو های خاصی برای اینکار استفاده می کردند که با خیس شدن نیز پرز های بیشتری را بدون آسیب زدن به بافت از بین می برد . از راههایی که می توان برای از بین بردن کرک فرش استفاده کرد شستن چندین بار در سال با شامپو مخصوص قالی است راه دیگر کشیدن کیسه حمام به صورت مرطوب بر روی خواب است . برای شفافیت و ثابت ماندن رنگ می توانید از ترکیب آب وسرکه برای اینکار استفاده کنید . گاهی افراد از فرچه یا سیم برای رفع این مشکل استفاده می کنند که کاری غلط است چون علاوه بر آسیب به بافت فرش باعث تشدید پرزدهی می شود ، در نتیجه بهتر است از اینکار خود داری کنیم .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش با قیمت ارزان
عوامل آسیب رسان به فرش ماشینی و راههای مقابله
فرش ماشینی 700 شانه
مزایای نخ هیت ست شده
خرید از بهترین فروشگاه اینترنتی فرش
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
فرش کاشانخرید فرش ماشینی کاشان
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش ارزان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش با کیفیت  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  قیمت فرش  'فرش ماشینی'  'فرش ماشینی کاشان'  'فرش 1000 شانه'  فرش ماشینی کاشان  خرید فرش ماشینی  7 روز ضمانت بازگشت  فرش ماشینی چیچک  خرید فرش  فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰  فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰  فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰  فرش مشهد  شهر فرش  فرش سرمه ای  فرش ۶ متری  فرش ۹ متری  فرش ۱۲ متری  فرش ارزان قیمت  قالی کاشان  خرید اینترنتی فرش  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  قالیچه  تولید فرش کاشان  فرش قیطران  فرش یلدای کویر  فرش خاطره  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش نگین مشهد  بازار فرش  tva ;hahk  tva lhadkd  فرش 500 شانه  طرح 700 شانه  farsh kashan  carpet  فرش اکریلیک  إيران السجاد  صناعة السجاد كاشان  فرش ماهی  فرش کهکشان  فرش ارکیده  فرش تخفیفی  فرش خشتی  فرش HCP  فرش نایین  فرش کرم  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش کودک  CARPET KASHAN  قالی  تولید فرش  فرش اکرولیک  قیمت فرش 6 متری  قیمت فرش 9 متری  قیمت فرش 12 متری  فرش 1000 شانه تراکم 3600  فرش 1200 شانه تراکم 3600  قیمت 1200 شانه  کارخانه فرش کاشان  فرش پرهام  فرش کاشان پرهام  قیمت فرش کاشان  کاشان فرش  فرش زیبا  فرش شکارگاه  خرید فرش کاشان  فرش 1000 شانه کاشان  فرش ماهور  فرش کهربا  قیمت فرش 1200 شانه  کهکشان  فرش هیت ست شده  فرش چیچک  کهکشان 700 شانه  فرش ارشیدا  لیست قیمت فرش مشهد  لیست قیمت فرش کاشان  فرش تهران  فرش طرح سنتی  فرش صاحبقران  شهر فرش تهران  اقای فرش  خرید فرش 1200 شانه  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت 6 متری 1200 شانه  قیمت 9 متری 1200 شانه  طرح فرش  قیمت فرش ماشینی  فرش مناسب  فرش جدید  فرش خاص  قیمت فرش 700 شانه  فرش 1200 شانه 3600 تراکم برجسته 

فرش خود را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خرید کنید

سوالات متداول قوانین و مقررات حمل و نقل

 فرش کاشان  فروشگاه فرش کاشان  فرش نگین مشهد  کارخانه فرش کاشان  تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان   است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  مهمترین  شهر فرش ایران  می باشد و برای  خرید فرش  می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه تراکم 2700  ،  فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با .  قیمت فرش   تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد  فرش 12 متری   ،  فرش 9 متری   ،  فرش 6 متری   و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است

رفتن به بالا